Szymon Hołownia w Sokołowie

Sokołów Podlaski

2013-05-16 10:16:41 liczba odsłon: 13526

15 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie autorskie z dziennikarzem i pisarzem Szymonem Hołownią.

Przy zapełnionej po brzegi sali dziennikarz opowiadał o swojej ostatniej książce "Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie". - Musimy sobie uświadomić, że Kościół to nie tylko Polska, to cały świat. Bardzo ważne jest przeżywanie powszechności Kościoła, doświadczanie wspólnoty. My chrześcijanie jesteśmy wielką rodziną, pomódlmy się za naszego brata z Hondurasu czy Zambii, napiszmy do niego maila, nawiązujmy kontakty. Ja, podróżując po świecie, doświadczam tej wspólnoty Kościoła i to jest fascynujące - mówił Szymon Hołownia. 

Autor opowiadał także o sierocińcu w Kasisi w Zambii, dla którego przeznaczył złotówkę z każdego sprzedanego egzemplarza książki. - W Kasisi cierpienie jest codziennością. Każdego dnia wyrywamy dzieci śmierci, jedno po drugim. Tam dowiedziałem się, że nie ma umierania, że jest tylko życie i śmierć, że żyje się do ostatniej chwili, te dzieci żyją do końca. Wbrew jednak temu, co je spotkało, one są tam szczęśliwe - mówił autor. 

Szymon Hołownia, który jest założycielem Fundacji Kasisi prosił o wsparcie tego wyjątkowego miejsca. - Nie proszę o wiele, proszę o 5, 10 złotych miesięcznie. Kocham to miejsce i wiem, że tam walczy się o życie i uśmiech dzieci, które są zakażone wirusem HIV, które nie mają co jeść, które pozbawione są opieki medycznej.

Podczas spotkania autor zdradził też najbliższe plany zawodowe. - W tej chwili pracujemy wspólnie z Marcinem Prokopem nad kolejną książką. Myślę, że Was zaskoczymy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, książka ukaże się już na jesieni. (ed)   

    

Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.