Zaproszenie na wystawę obrazów

Siedlce

2013-06-27 10:41:44 liczba odsłon: 7180

Biblioteka Pedagogiczna (ul. O. Langego 6) serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Pani Ewy Zborowskiej-Buczek.

Pani Ewa jest poetką związaną z grupą poetycką Kanon i malarką, która doskonali swój talent pod okiem dr Tomasza Nowaka. Jej obrazy są odzwierciedleniem kobiecej natury, pełne ciepła, delikatności, zachwytu pięknem przyrody. Galeria otwarta jest w godzinach pracy biblioteki (poniedziałek-piątek 9-15).

Ewa Zborowska–Buczek

Urodziła się 27 stycznia 1948 r. na Podlasiu. Od dzieciństwa miała potrzebę wyrażania swojego wewnętrznego widzenia świata i ludzi. Fascynował ja świat poezji. Jej twórczość poetycka nasycona jest wielobarwnością opisów, liryką i ciepłem kobiecym. Zadebiutowała w 1971 r. na Konkursie Instytutu Ziem Zachodnich w Poznaniu, gdzie otrzymała pierwsze wyróżnienie.

Należy do Grupy Poetyckiej „Kanon” oraz Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” w Siedlcach. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta prezentując swoje utwory na antenie telewizji lokalnej, Katolickiego Radia Podlasie. Publikuje swoje utwory samodzielnie – Drzewem jestem (1989), Chcę mieć wiersze takie (1997) – i w antologiach – Kształt miłości, Janowi Pawłowi II – w darze – Kanon, Niech czytają siebie z nas, Życiem pisane, Witraż, a także w czasopismach Pogłosy, Gazecie Kulturalnej.

Od kilku lat maluje nastrojowe obrazy pod kierunkiem Tomasza Nowaka, inspirowane dziełami Wielkich Mistrzów, przyrodą, a także własną, bogatą wyobraźnią.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.