Bezpłatna służba zdrowia?

Siedlce

2014-02-03 20:50:59 liczba odsłon: 3841

Jestem po poważnej operacji nogi. Chodzę o kulach i nie mogę przez 2 miesiące obciążać zoperowanej nogi. Właśnie rozpocząłem 6-cio miesięczną rehabilitację w przychodni przy ul Bema. Okazało się, że na bezpłatną rehabilitację (za którą zasadniczo i tak już dawno zapłaciłem w 30-letnich składkach ZUS i podatku dochodowym) nie ma szans na Bema. Ten oddział obwarował się (jak by był fortecą) płatnym parkingiem, bez uwzględniania czy do przychodni przyjeżdża pacjent czy osoba w innych celach niż rehabilitacyjnych. Każda moja sesja rehabilitacyjna to koszt min. 6 złotych, pomnożyć przez pół roku rehabilitacji daje ok. 1000 pln ?!

Oczywiście ktoś może powiedzieć, że proszę parkować przy ulicy - to niech ten "ktoś" przejdzie się o kulach (po takiej operacji jak moja) ponad sto metrów w jedną i drugie ponad sto metrów z powrotem. Zgroza !!!  Podczas zabiegów spotkałem się z opiniami pacjentów w podeszłym wieku, którzy "wieszali ostatnie psy" na takiej "parkingowejbarykadzie", narzekając na spore uszczuplenie portfela.  Nie dość, że przychodnia w tak "cwany" sposób każe sobie płacić za rehabilitację, to żeby nie było tak łatwo, to płatomat umieścili z dala od bramki wyjazdowej w taki sposób, że "wykończony" po zabiegach pacjent musi zrobić dodatkowy "spacerek" do niego aby uiścić opłatę. Proszę Państwa, ta sytuacja nasuwa mi tylko jeden wniosek: przychodnia
rehabilitacyjna przy ul. Bema wyszła frontem do klienta BOGATEGO I ZDROWEGO !!!

Inny wniosek: Pan Minister Arłukowicz zapewnia, że mamy służbę zdrowia bezpłatną, a jednocześnie wprowadza płatne usługi wokół państwowych jednostek zdrowotnych w taki sposób, że jeśli za nie nie zapłacimy ( w tym przypadku za parking) to nie mamy szans na skorzystanie z państwowej usługi leczenia. A może cały teren wokół przychodni został wydzierżawiony jakiemuś znajomemu dyrektora lub komuś z rodziny, a ci w "legalny" sposób zarabiają ?   LEGALNIE PŁATNA BEZPŁATNA SŁUZBA ZDROWIA. (Wojciech)
 

Komentarze (17)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.