Sukcesy mińskich judoków!

Mińsk Mazowiecki

Paweł Świerczewski 2014-03-03 15:43:10 liczba odsłon: 1606

Bardzo udanie zaprezentowali się młodzi zawodnicy UKS JUDO KONTRA podczas VII OTWARTYCH MISTRZOSTW SKARYSZEWA o "ZŁOTĄ PODKOWĘ". Czternastu przedstawicieli klubu przywiozło z imprezy 13 medali!

Zawody odbyły się w ostatnią niedzielę 2 marca. Zmagania odbywały się w kategoriach dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Świetnie wypadli młodzi, mińscy judocy.

Wśród dzieci, w wadze - 40 kg srebrny medal wywalczył  Krystian Adamczyk, zaś Jagoda Zawadzka otrzymała "brąz" w wadze - 30 kg.

Kategoria młodzików obfitowała w złote krążki dla mińskich reprezentantów. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Aleksandra
Polkowska - 36kg, Franciszek Zieliński - 46kg, Jakub Kretowicz - 50kg. Srebrne medale dołożyli: Dominika Adamczyk - 48kg, Patryk Pszonka - 66kg. Na czwartym miejscu uplasował się Jakub Czyżewski w wadze - 55 kg.

Wśród juniorów młodszych drugie miejsca zajęli: Katarzyna Przyczyna - 52kg oraz Mikołaj Popis - 66kg. Zaś w kategorii juniorów, cieszyć się mogli z triumfu Paulina Przyczyna - 70kg, Tomasz Sternicki - 60kg, Robert Rybczyński - 90kg. Srebrny medal zdobył Krzysztof Śmietański - 73kg.

Jak widzimy, następcy Pawła Nastuli wyrastają tuż pod naszym nosem!