Zabrakło niewiele

Łuków

Paweł Świerczewski 2014-03-11 18:11:21 liczba odsłon: 2255

Mikołaj Czerniec z klubu ULKS Radoryż Smolany zajął drugie miejsce w odbywających się w Łucce wojewódzkich eliminacjach do Mistrzostw Polski Żaczek i Żaków w Tenisie Stołowym. Niestety awansować mógł tylko najlepszy.

Turniej eliminacyjny rozegrano 22 lutego w miejscowości Łucka (pow. lubartowski). Kategoria żaków, obejmuje dzieci z IV klasy i młodsze. Do zawodów przystąpiło 23 dziewczęta i 24 chłopców. Czarnym koniem turnieju okazał się Mikołaj Czerniec z Krzywdy, reprezentujący klub ULKS Radoryż Smolany.

W trakcie zawodów pokonał Radosława Adamskiego (Fala Piotrawin) - rozstawionego z 2, Damiana Borzęckiego (Lewart Lubartów) - rozstawionego z 3 i Miłosza Plewika (Sygnał Lublin) - rozstawionego z 1.

W decydującym o awansie na Mistrzostwa Polski finale, M. Czerniec ponownie stanął w szranki z M. Plewikiem. Tym razem lublinianin okazał się lepszy i zwyciężył w stosunku - 1:3, 0:3.

Awansować mógł tylko zwycięzca zawodów, ale mieszkaniec Krzywdy nie musi trącić nadziei na start w Mistrzostwach Polski Żaków. Mikołaj jest dopiero w III klasie szkoły podstawowej i swojej szansy z pewnością poszuka za rok. (P.Ś.)