Dziecko gorszych rodziców?

Mińsk Mazowiecki

Bożena Nowotniak 2014-03-15 07:22:33 liczba odsłon: 6741
fot. Janusz Mazurek

fot. Janusz Mazurek

W Zespole Szkolnym w Cegłowie zdarzył się wypadek. Michałowi, uczniowi I klasy gimnazjum, wbił się w oko cyrkiel. Rodzice nie odbierali telefonu ze szkoły, więc wychowawczyni odwiozła nastolatka do domu, do oddalonej o kilka kilometrów Pełczanki. Dlaczego nie zostało wezwane pogotowie? Matka dowiedziała się, że szkoła nie miała prawa tego zrobić.

– Uważam, że pani dyrektor szkoły Beata Walas w rażący sposób nie dopełniła swoich obowiązków służbowych – napisała Małgorzata, mama Michała do wójta gminy Cegłów.

– Piszę ten list bolejącym sercem matki… – to jedno z pierwszych zdań skargi, którą Małgorzata, mama chłopca, skierowała do: wójta Cegłowa Marcina Uchmana, Rzecznika Praw Dziecka, Kuratorium Oświaty w Warszawie, Rady Gminy, Ministerstwa Edukacji Narodowej, policji. Stara się w nim pokazać, jak działa system, w zderzeniu z którym jej syn stał się bezradnym trybikiem.

– Jestem osobą biedną i nie potrafię oraz mnie nie stać, by tak pokierować sprawą, aby mój syn otrzymał najlepszą pomoc medyczną i aby sprawiedliwość zwyciężyła – podkreśla. [...]

Więcej w papierowym i e-wydaniu „TS” nr 10.

Bożena Nowotniak

Zostało Ci do przeczytania 88% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 10/2014:

Komentarze (19)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.