Sprawdzian generalny przed play-offami

Paweł Świerczewski 2014-03-19 18:18:23 liczba odsłon: 1532

Zespół MKK Siedlce w poniedziałek (17 marca) wygrał w meczu ostatniej kolejki grupy mistrzowskiej z Poznań City Center AZS. Co ciekawe właśnie z tym zespołem siedlecka drużyna zmierzy się w systemie play-off o awans do ekstraklasy.

Mecz w Siedlcach był przysłowiowym „meczem o pietruszkę”. Wynik w jedną, czy drugą stronę niczego nie mógł już zmienić w ligowej tabeli. Jednak drużyna z Poznań City Center AZS będzie również przeciwnikiem naszych dziewczyn w bezpośredniej rywalizacji o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zwycięstwo z nim na parę dni przed play offami, miejmy nadzieję, pozwoli zespołowi MKK Siedlce uwierzyć w końcowy sukces. Nic przecież nie buduje tak morale zespołu jak wygrana.

Poniedziałkowe spotkanie w Siedlcach zdecydowanie lepiej rozpoczęła drużyna gości. Najpierw wyszła na prowadzenie 8:0, by pierwsza kwartę zakończyć rezultatem 21:11.

Druga kwarta to już popis siedlczanek. Przede wszystkim na parkiecie brylowała Marta Dobrowolska. Nie udało się jednak całkowicie odrobić strat. Jednak zespół z Poznania mógł się już jedynie zadowolić jednopunktową przewagą. Po pierwszej połowie było 34:33 dla gości.

Druga połowa to już bezwzględna dominacja MKK Siedlce. Siedlczanki triumfowały zarówno w trzeciej jak i czwartej kwarcie. Dzięki temu końcowy rezultat na tablicy wyników wskazywał zwycięstwo siedleckiej drużyny 69:55. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Marta Dobrowolska - 25.

Już w najbliższą sobotę drużyny z Siedlec i Poznania ponownie spotkają się na przeciw siebie na parkiecie. Tym razem stawka pojedynku będzie już znacznie wyższa - awans do ekstraklasy. Do pełni radości potrzeba dwóch zwycięstw. (P.Ś.)