Kamyczek z ogródka. Jak pozbyć się go?

Siedlce

Czytelniczka 2014-08-14 10:21:00 liczba odsłon: 18204
To miał być tylko mały dołek pod kwiatowe cebulki...

To miał być tylko mały dołek pod kwiatowe cebulki...

To miał być tylko mały dołek pod cebulki kwiatków. Wyszło nieco inaczej. Przyszło mi wykopać sporych rozmiarów dół. Dlaczego? Kopiąc w ogródku ziemię natknęłam się na coś twardego...

Okazało się, że to kamień. Najpierw widoczny był tylko jego mały kawałeczek. Pomyślałam, że szybko sobie z nim poradzę. Kopię więc wokół niego i kopię. Zwykła, mała łopatka ogrodnicza okazała się niewystarczająca. Poszłam do szopy po cięższy sprzęt i przyniosłam szpadel oraz widły.
 

 

Po godzinie mozolnej pracy moim oczom ukazał się niemały głaz. To prawdopodobnie kawałek granitowej skały. Ma długość ok. 70 cm i szerokość 40 cm. W ziemi leży na głębokości 1 metra. Żeby się go pozbyć z działki do dalszych prac używałam dwóch łomów. Do pomocy, jak w dziecięcym wierszyku Juliana Tuwima o rzepce, stanęła cała rodzina...
 

Kamień trochę drgnął. Pod spód włożyliśmy kloc drewna, ale to wszystko co się nam udało zrobić. Czy ktoś ma jakieś pomysły co z nim zrobić? Jak go wyciągnąć z ziemi? Jak się pozbyć z działki?

Czytelniczka

 

 


 

Czytelnik podpisujący się nickiem Zielonytrampek przesłał schemat prostego urządzenia do wydobycia kamienia. Oto jego pomysł...

Komentarze (21)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.