Obwodnica, czy droga bez wyjazdu?

Siedlce

Zdzisław Marciniuk oraz Piotr Giczela 2014-10-04 14:13:25 liczba odsłon: 5766
Siedleckie absurdy drogowe. Graf. Z. Marciniuk

Siedleckie absurdy drogowe. Graf. Z. Marciniuk

Od wielu lat na obwodnicy Siedlec jest ustawione bzdurne oznakowanie. Znaki drogowe informują o drodze bez przejazdu, tzw. ślepej ulicy. Dziwi ten fakt tym bardziej, że podobnych rozwiązań komunikacyjnych jest w Polsce wiele, ale nigdzie nie spotkałem się z ustawianiem znaku D4a.

Opisywaną sytuację najlepiej obrazuje załączona fotografia. Mamy na jezdni obwodnicy Siedlec trzy pasy ruchu. Jeden z nich jest oznakowany znakiem „Droga bez wyjazdu”. Ale chociaż tak jest, to pas ten jest przejezdny!  Jedynie następuje jego koniec z koniecznością zjazdu na sąsiedni.
 

Pomijając absurdalne i nieprawdziwe oznakowanie dochodzi jeszcze marnotrawstwo pieniędzy. Tych zbędnych znaków na obwodnicy Siedlec po jej obu stronach jest wiele. Każdy kosztuje. Ich ustawienia tez nie wykonywano społecznie...
Na koniec zadam pytania: - Kto tak bzdurnie zaprojektował oznakowanie obwodnicy Siedlec? - Kto ten bzdurny projekt pozytywnie zaopiniował? - Kto ten bzdurny projekt zatwierdził? - Dlaczego tej bzdury nikt z „fachowców drogowców” przez wiele lat nie zauważył?

 

Ja to widzę i kłuje mnie opisana sytuacja w oczy zawsze, gdy przejeżdżam obwodnicą Siedlec. Pytania opublikowane w „TS” wysłałem również do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ciekawe czy doczekam się odpowiedzi.
 

Zdzisław Marciniuk

Komentarze (16)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.