Konferencja o Zespole Aspargera

Łuków

Piotr Giczela 2014-10-07 23:18:26 liczba odsłon: 2874

Problemy z jakimi borykają się dzieci z Zespołem Aspargera, a także ich rodzice, nauczyciele czy wychowawcy skłoniły Poradnię Psychologiczno Pedagogiczna w Łukowie do zorganizowania konferencji pod hasłem „Zespół Aspergera. Próba zrozumienia i pomocy”.

Spotkanie, podczas którego będzie wygłoszonych 7 interesujących odczytów, poświęconych różnym aspektom tego schorzenia, zapowiedziano na 8 października. Organizatorzy zapraszają do Sali Konferencyjnej im. Jana Pawła II w budynku Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Łukowie. Początek spotkania - godz. 12. (pgl)

 

 

 


PROGRAM KONFERENCJI:

1. DLACZEGO KONFERENCJA. Otwarcie konferencji.

2. DLACZEGO TAK SIĘ ZACHOWUJĘ? Próba wyjaśnienia specyficznych zachowań uczniów z zespołem Aspergera; mgr Joanna Cąkała, psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie.

3. OSOBY Z ZESPOŁEM ASPERGERA (ASD) WŚRÓD INNYCH ORAZ W ŚWIECIE WŁASNYCH EMOCJI;  mgr Agnieszka Kubiak, psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie.

4. ZABURZENIA KOMUNIKACJI SŁOWNEJ U OSÓB Z ZESPOŁEM ASPERGERA; mgr Elżbieta Dejryng-Pogonowska, neurologopeda Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie.

5. CO MI POMAGA W SZKOLE? Sposoby pracy z uczniem z zespołem Aspergera;  mgr Iwona Połeć,  pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie.
6. JAKIE FORMY POMOCY BYŁY DLA MNIE SZCZEGÓLNIE WAŻNE?świadectwo osoby z zespołem Aspergera, Karol Czernecki.

7. POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA DLA UCZNIÓW Z ZESPOŁEM ASPERGERA W ŚWIETLE PRAWA OŚWIATOWEGO;  mgr Zofia Skrzymowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie.

8. WYDAWNICTWA DOTYCZĄCE ZESPOŁU ASPERGERA; mgr Joanna Kapitaniuk, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Łukowie.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.