16 razy na podium

Mińsk Mazowiecki

2014-10-14 20:14:50 liczba odsłon: 2628

11-12 października 2014 roku, w Budapeszcie na Węgrzech odbyły się zawody VI Pucharu Europy w Taekwon-Do federacji ITF. Wzięło w nich udział 607 zawodników reprezentujących 72 drużyny z 29 krajów . Walczyło też 16 reprezentacji narodowych.

W tej imprezie uczestniczyli także zawodnicy z Mińskiego Klubu Sportowego TA-EKWON-DO. Trener Jacek Łuniewski (VI DAN) zabrał na zawody 16 osobową kadrę. Trenera wspierali Karol Łuniewski (I DAN) i Diana Jędrasik (2 KUP), którzy jednocześnie byli startują-cymi zawodnikami oraz Marcin Widerski (II DAN).

Mińszczanie spisali się w tym międzynarodowym współzawodnictwie znakomicie – 16 razy stając na podium zawodów!
W konkurencjach juniorów pierwsze miejsca zajęli: Michalina Mikulska w walkach ko-biet do 60kg oraz w układach formalnych kobiet stopni KUP, Julia Kawka w walkach kobiet do 50kg i Mateusz Radomski w układach formalnych mężczyzn stopni KUP.
Drugie miejsca zajęli: Natalia Cecotka w walkach kobiet do 60kg, Karol Łuniewski w walkach mężczyzn do 75kg, Natalia Piórkowska w walkach kobiet do 60kg, Mateusz Zgódka w układach formalnych stopni KUP oraz w walkach mężczyzn do 62kg i Diana Jędrasik w walkach kobiet w kategorii seniorów do 68kg.
Brązowe medale za zajęcie trzeciego miejsca zdobyli: Karol Łuniewski w układach formalnych stopni mistrzowskich I DAN oraz Natalia Piórkowska w konkurencji układów for-malnych stopni KUP.
W konkurencjach drużynowych (walki oraz układy formalne stopni KUP) zespół kobiecayw składzie: Michalina Mikulska, Natalia Cecotka, Natalia Piórkowska, Gabriela Mi-sterkiewicz i Julia Kawka, dwukrotnie zajął pierwsze miejsce.
W konkurencjach drużynowych mężczyzn zespół w składzie: Mateusz Zgódka, Ma-teusz Radomski, Sewerian Widerski, Marcin Kalbara i Jakub Hamerski – zdobył dwukrotnie brązowe medale w konkurencji walk mężczyzn oraz układów formalnych stopni KUP.
Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zajął w klasyfikacji medalowej juniorów 3.miejsce ustępując jedynie miejsca reprezentacjom Polski oraz Rosji, a w klasyfikacji gene-ralnej zawodów zajął 5.miejsce za reprezentacjami narodowymi Polski, Rosji i Węgier oraz reprezentacją klubów regionu Śląskiego z Polski.

W przededniu zawodów pucharowych odbyły się w Budapeszcie także zawody dzieci i kadetów w Taekwon-Do w których wystartowali z sukcesami nasi klubowicze: Cezary Jac-kowski zajął 1.miejsce w walkach do 56kg, Marta Krajewska zajęła 2.miejsce w walkach do 48kg, a Viviana Widerska 3.miejsce w układach formalnych stopni KUP. Ponadto miński klub dzielnie reprezentowali w stolicy Węgier Jakub Kuźmicz oraz Mikołaj Gajewski.
„To bez wątpienia wielki sukces naszych klubowiczów. Dla wielu z nich był to pierwszy start w międzynarodowych zawodach. Do tej pory mieli okazję do współzawodnictwa z najlepszymi w Polsce – teraz przekonali się także, że ich umiejętności są na międzynarodo-wym poziomie i jak równy z równym mogą walczyć w swoich kategoriach wiekowych z ka-drowiczami z innych państw. Warto też zauważyć, że nasz klub w klasyfikacji medalowej juniorów musiał uznać wyższość jedynie dwóch reprezentacji narodowych. To świadczy za-równo o poprawnym systemie szkolenia zawodników jaki przyjęliśmy i prowadzimy w klubie jak i o charakterze i potencjale naszych młodych klubowiczów. Myślę, że dla niektórych z nich kwestią czasu jest powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski” (Igor Koczyrkiewicz, MKS TKD Mińsk Maz).