Walczyły do końca - foto

Artykuł drugiej potrzeby

2015-03-21 18:49:10 liczba odsłon: 17692

Zdjęcia Janusz Mazurek

Zakończył się mecz play-off Tauron Basket Ligi Kobiet: MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz.

W pierwszej kwarcie siedlczanki dorównywały faworytkom, kończąc tę część spotkania remisem 21 : 21. Po drugiej odsłonie gospodynie przegrywały, ale tylko 42 : 45. Po 3 minutach trzeciej kwarty podopieczne Teodora Mołłowa remisowały 50 : 50. Podrażnione faworytki przyśpieszyły i na 3 minuty 40 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty drużyna MKK przegrywała 54 : 59. W kolejnych minutach przyjezdne zwiekszyły swoją przewagę i po trzech odsłonach siedlczanki przegrywały 56 : 65. Na 5 minut 39 sekund przed końcem meczu był wynik 63 : 75. Losy rywalizacji były już przesądzone, ale siedleckie koszykarki dzielnie walczyły o porawienie wyniku. Nie udało im się jednak powstrzymać bydgoskiej nawałnicy i na 3 minuty przed końcem meczu przegrywały 67 : 82. W ostatch minutach zespół MKK zmniejszył nieco rozmiary porażki, ulegając ostatecznie 71 : 82 (21 : 21, 21 : 24, 14 : 20, 15 : 17).

Punkty dla MKK zdobyły: Eureka Brooks 8, Emina Demirović 11, Magda Bibrzycka 13, Magdalena Koperwas 4, Anna Zarycka 18, Marta Jujka 9, Elżbieta Mukosiej 8. (mjo)