Miłość Mu wszystko wyjaśniła

Mińsk Mazowiecki

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2015-04-01 09:05:56 liczba odsłon: 3205

W przeddzień 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II - Honorowego Obywatela Miasta Mińsk Mazowiecki. - Daniel Gałązka z zespołem wystąpią z koncertem "Miłość mi wszystko wyjaśniła".

Montaż słowno-muzyczny rozpocznie się 1 kwietnia o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim przy ul. Warszawskiej 173.Jego tytuł jest zaczerpnięty z wiersza Karola Wojtyły:

Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała.


A że się stałem równiną dla cichego otwartą przepływu,
w którym nie ma nic z fali huczącej, nie opartej o tęczowe pnie,
ale wiele jest z fali kojącej, która światło w głębinach odkrywa
i tą światłością po liściach nie osrebrzonych tchnie.

Więc w tej ciszy ukryty ja - liść,
oswobodzony od wiatru,
już się nie troskam o żaden z upadających dni,
gdy wiem, że wszystkie upadną.

Daniel Gałązka występuje z zespołem od 2002 roku. Jest kontynuacją solowej działalności Daniela - laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej.

Podczas montażu usłyszymy: fragmenty tekstów Jana Pawła II: "Pieśń o Bogu ukrytym", "Tryptyk Rzymski" oraz utwory ks. Jana Twardowskiego, Jana Lechonia, Piotra Brymasa. (Ana)

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.