U Urszuli Dudziak wszystko gra

Mińsk Mazowiecki

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2015-04-01 14:57:29 liczba odsłon: 5107

26 kwietnia Urszula Dudziak po raz kolejny oczaruje publiczność nie tylko swoim głosem, ale też poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią.

Koncert Urszuli Dudziak "Wszystko gra", zorganizowany w ramach cyklu "Dobranoc jazzowa", rozpocznie się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Warszawskiej 173 w Mińsku Mazowieckim o godz. 19.00. Artystka zaprezentuje utwory ze studyjnego albumu „Wszystko gra” (premiera w 2013 r.), w którym jazz miesza się z muzyką z różnych zakątków świata:

1. Wookies Walk
2. Turkish Mazurka
3. Song For S
4. Cajon
5. Balkan Dance
6. Shortcut To Heaven
7. Drumming
8. Happy Riding
9. Let's Have A Good Time

Los sprawia nam cały czas niespodzianki. To nam uchyla skrawek raju, by za chwilę rąbnąć obuchem w łeb. Raz jest grobowa cisza a za chwilę wszystko wokół nas gra, drga, śpiewa, płynie, koi nerwy i leczy. W Ameryce na pytanie "How are you?" czyli "Jak się masz", obowiązkowo odpowiadamy: "I am fine" czyli "mam się dobrze". U nas w Polsce odpowiedź jest na ogół pesymistyczna. Ja to zmieniam, bo wierzę i to się u mnie setki razy sprawdziło, że optymistyczne nastawienie do życia opłaca się stokrotnie. Dwa magiczne słowa WSZYSTKO GRA to pozytywne zaklęcie. Ile razy spotkałam w swoim życiu niespodziewane schody-przeszkody, nie zliczę, ale co robiłam? Szybko naprawiłam szkodę, albo się z nią pogodziłam i zaraz sobie powiedziałam: WSZYSTKO GRA. Czy to była noga w gipsie czy pokaźna przegrana w gry hazardowe, czy przysłowiowe rozlane mleko, zawsze była, jest i będzie ta jedyna, najpraktyczniejsza, magiczna konkluzja zamknięta w dwóch słowach: WSZYSTKO GRA. Dlatego tak nazwałam moją najnowszą płytę. Ona swoją muzyką podpowiada nam, że mając otwarte serce, uszy, oczy na wszystko, co się wokół nas dzieje i podchodząc do życia z uśmiechem i  nastawieniem, że wszystko gra, wygrywamy na każdym kroku. A kto nie chce wygrywać? Ręka do góry!!! - napisała o swojej najnowszej płycie Urszula Dudziak.

Bilety na koncert kosztują 30 zł. (Ana)

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.