Konie... anielice i nadbużańskie łąki

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2015-06-18 23:10:29 liczba odsłon: 8606

Anielice, fragment pracy Sylwii Kalinowskiej

Sylwia Kalinowska z wykształcenia jest: biologiem, historykiem sztuki i grafikiem. Każdy z tych kierunków ma swoje odzwierciedlenie nie tylko w jej twórczości, ale również w tytule wystawy, którą od jutra (19 czerwca) będzie można oglądać w siedleckim Muzeum Regionalnym.

Trudno nie zachwycić się nadbużańskim krajobrazem, gdy się mieszka i maluje w Janowie Podlaskim, na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Nie sposób nie zakochać się w koniach, gdy niemal po sąsiedzku jest słynna na cały świat stadnina. Skąd jednak wzięło się zainteresowanie anielicami? Odpowiedź na to pytanie będzie można usłyszeć podczas wernisażu wystawy, który rozpocznie się o godz. 18.00.

Malarka tak napisała o swojej twórczości: „Zawsze marzyłam, aby malarstwo stało się moim sposobem na życie. Trzymałam się tych marzeń tak mocno i konsekwentnie, aż się spełniły. Dziś otacza  mnie świat malowniczych łąk, tradycji odkrywanej w starym drewnie, albo szeroka perspektywa poszukiwania artystycznej osobowości. Malarstwo stało się towarzyszem codzienności, nieocenionym punktem odniesienia i źródłem kolorytu. Oddaję w nim całą siebie, posiłkując się śladami dzieciństwa, kontemplacją natury i życiowych doświadczeń. Przez swoją sztukę staram się otwierać drzwi do mojej barwnej rzeczywistości, tak szeroko, jak tylko się da. Każdy ma szansę skorzystać z tego zaproszenia.”

Wystawę malarstwa Sylwii Kalinowskiej, zatytułowaną "Konie... anielice i nadbużańskie łąki", będzie można oglądać w Muzeum Regionalnym w Siedlcach przy ul. Piłsudskiego 1 do 6 września.

Sylwia Kalinowska biologię i ochronę środowiska studiowała na Akademii Przyrodniczej w Lublinie, historię sztuki w Collegium Civitas w Warszawie, a grafikę na wydziale artystycznym Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.
Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach malarskich. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne w Polsce i zagranicą. Swoimi pracami wspierała wystawy i aukcje charytatywne, organizowane przez Klub Rotariański w Elblągu i Fundację „Bliźniemu swemu”, działającą na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. W lipcu 2011 r., w internetowej Europejskiej Galerii TauchofArt, zdobyła tytuł „Artysty miesiąca”. Reprodukcje jej obrazów zdobiły okładki Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego oraz okładkę książki Roberta Piątka „Airysy”. (Ana)

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.