Kilometry dla małego Franka

Łuków

Piotr Giczela 2015-06-25 13:38:22 liczba odsłon: 3587
Logo akcji z Facebooka

Logo akcji z Facebooka

Dziś o godz. 19 w parku miejskim w Łukowie odbędzie się kolejny trening Jacka Szczygielskiego, który przygotowuje się do startu w Maratonie Warszawskim 27 września tego roku. Chce w nim pobiec po to, by zebrać pieniądze na rehabilitację cierpiącego na autyzm półtorarocznego Franka z Łukowa. W jaki sposób młody łukowianin zamierza zdobyć pieniądze na ten szczytny cel?

Najlepiej przyjść do parku na trening i zapytać go o to samemu. Tym bardziej, że dziś będzie również okazja poznania małego Franka i jego mamy, Moniki Siwiak.
 

Tym, którzy nie będą mogli zajrzeć na trening wyjaśnimy pomysł J. Szczygielskiego. – Zaświtał mi on w głowie, gdy pani Monika opowiedziała mi o swoin kłopocie. Chodziło o zdobycie pieniędzy na rehabilitację chłopczyka, formalnie nazywaną wczesnym wspomaganiem rozwoju dla dzieci do 3. roku życia. NFZ na taki cel przekazuje pieniądze, które wystarczają na 4 do 8 godzin zajęć z terapeutą miesięcznie. To zdecydowanie za mało. Rodzice Franka mają już jednego syna cierpiącego na tę przypadłość i zrozumiałe jest, że sami nie dadzą rady skutecznie rehabilitować jego młodszego braciszka – wyjaśnia J. Szczygielski, który wymyślił, że na ten cel mogliby się złożyć sponsorzy. – Altruizm jest oczywiście mile widziany, ale ja chciałem, by darczyńcy też coś ze swego działania mieli i dlatego postanowiłem, że będę ich reklamował w głośnej, ogólnopolskiej imprezie sportowej, w której zamierzam wziąć udział.
 

J. Szczygielski całej akcji nadał nazwę „Biegniemy dla Franka” i reklamuje ją na fejsbukowym profilu oraz w lokalnych i regionalnych mediach. W planach jest przygotowanie materiałów promocyjnych, w tym koszulek i ubrań sportowych z nadrukowanymi symbolami partnerów i sponsorów akcji.
 

Warto dodać, że mama Franka jest wiceprezeską Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i Ich Rodzin „Labirynt”. Od lat pomagała wielu rodzicom. Teraz sama znalazła się w potrzebie. Nie godzi się zostawić jej samej z problemami. Warto włączyć się w akcję Jacka Szczygielskiego. A dzięki szybkiej i skutecznej pomocy Franek ma szanse wyjść z perypetii rozwojowych, jakie poczynił autyzm.
 

Pomysłodawca akcji „Biegnijmy dla Franka” informuje, że przez najbliższe tygodnie będzie się w łukowskim parku przygotowywał do startu we wspomnianym maratonie. Już teraz poszukuje darczyńców gotowych dowolnymi kwotami wesprzeć jego wysiłki charytatywne.
 

Bieżące informacje o akcji można znaleźć na jej fejsbukowym profilu. (pgl)

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.