Integracja w godzinach pracy

Mińsk Mazowiecki

Bożena Nowotniak 2015-07-17 10:18:16 liczba odsłon: 3353
rys. M. Andrzejewski

rys. M. Andrzejewski

Powszedni dzień, piątek. Urząd Gminy Dębe Wielkie jest zamknięty. Powód? Pracownicy i wójt wyjechali na szkolenie, które odbywało się na Mazurach.

Czy dzisiaj jest jakieś święto? – zapytał mnie przez telefon jeden z Czytelników. Zajrzałam do kalendarza – czarna kartka, 12 czerwca, piątek.

– Nic o żadnym święcie nie wiem – odpowiedziałam nieco wymijająco, bo nie wiedziałam, do czego zmierza mój rozmówca.

– To dlaczego Urząd Gminy w Dębem Wielkim jest nieczynny? – usłyszałam w odpowiedzi. – Wziąłem na piątek urlop, żeby załatwić sprawy, a tu nie ma nikogo. Drzwi zamknięte na głucho, pracownicy sobie na wycieczkę pojechali.

Kończąc rozmowę, Czytelnik dodał konspiracyjnym tonem:

– Wie pani, ile z kasy gminy zapłacili za 24 pracowników? Dwadzieścia cztery tysiące. Pani to sprawdzi...

DZIEŃ WEWNĘTRZNY

Sprawdzam. Na stronie internetowej Urzędu Gminy znajduję „Zarządzenie wójta”. Na początku zarządzenia szef samorządu przywołuje stosowne przepisy i artykuły prawa o samorządzie gminnym, o pracownikach samorządowych. Potem już pisze wprost, że 12 czerwca Urząd Gminy Dębe Wielkie będzie zamknięty. Powód? Udział pracowników w zaplanowanym programie kształcenia zawodowego.

 

Zostało Ci do przeczytania 74% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 28/2015:

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.