Kukiz o układzie z Izdebskim

Mazowsze

Piotr Giczela 2015-08-29 16:07:39 liczba odsłon: 5123
Zrzut ekranu strony www „Dziennika Gazety Prawnej”, gdzie opublikowano wspomniany wywiad z P. Kukizem.

Zrzut ekranu strony www „Dziennika Gazety Prawnej”, gdzie opublikowano wspomniany wywiad z P. Kukizem.

Paweł Kukiz miał być prezydentem, a siedlecki działacz rolniczego związku zawodowego, Sławomir Izdebski chciał usadowić się w fotelu premiera. W wywiadzie „Nie chcę być wentylem”, opublikowanym na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”, muzyk odsłania nieco kulis swojej polityki.

Jest tam np. interesujący wątek o tworzeniu list wyborczych w nadchodzących wyborach parlamentarnych. – Dlatego rozmawiał pan z Magdaleną Ogórek? – pyta P. Kukiza dziennikarka Magdalena Rigamonti.

 

Zgłosiła się, powiedziała, że chce być jedynką, to podziękowałem. [...] Z Izdebskim się spotkałem, tym z Samoobrony. Mówi, że na prezydenta będą mnie promować. Mówię, żeby najpierw zrobili uchwałę o zmianie ordynacji wyborczej. Zrobili i Izdebski w mediach powiedział: „Kukiz będzie prezydentem, ja będę premierem”. To ja dziękuję za taki układ – stwierdził jej rozmówca.

 

Udzielający się w polityce muzyk, prognozuje również na łamach wspomnianej gazety, co będzie się działo z PiS-em po wyborach. Mówi, że „PiS te wybory wygra, ale praktycznie rządzić nie będzie. Znowu się zrobi kocioł i będziemy mieli przedterminowe wybory”.

 

Ostatnie zatargi Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem i Markiem Jurkiem mogą sugerować, że P. Kukiz będzie miał rację.
 

Z całym wywiadem można się zapoznać w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. (pgl)

Komentarze (7)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.