Łuków: Ogólnopolskie Biegi
im. ks. Brzóski

Łuków

Piotr Giczela 2015-09-06 21:44:46 liczba odsłon: 69611

Takich medali dla uczestników Biegów im. ks. S. Brzóski w Łukowie jeszcze nie było. Fot. PGL

Dziś Łuków odwiedzili biegacze z województwa lubelskiego i z Mazowsza. Okazją do spotkania były XXI Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski na trasie Jata-Ławki-Łuków. W imprezie wzięło udział 76 osób.

Wszystkim udało się bieg ukończyć. Biegacze wystartowali na dwóch trasach - o długości 5  i 10 km. Przed biegiem, przy pomniku bohaterskiego księdza generała, kapelana i dowódcy powstańczego, znajdującego się w Jacie, sportowcy złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Wśród biegnących na dystansie 5 km w kat. open I miejsce zajął Krzysztof Cabaj z Domanic w grupie mężczyzn i Magdalena Niedziółka z Siedlec w grupie kobiet. Spośród młodzieży do 15 lat najlepiej dystans pokonał Piotr Zalewski z Łukowa w grupie chłopców i Julia Domańska z Suchocina w grupie dziewcząt.

Przy ocenie biegaczy startujących w biegu na dystansie 10 km zastosowano więcej podziałów wiekowych. Pierwsza grupa to 16-29 lat. Spośród mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Kamil Młynarz z Kraśnika, a wśród kobiet Weronika Młodzikowska z Adamowa. W kat. 30-39 lat zwyciężyli - Jacek Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego oraz Magdalena Cąkała z Adamowa. W kat. 40-49 lat zwycięzcą został Piotr Mierzejewski z Siedlec. Laureatem I miejsca w kat. 50-59 lat został Andrzej Majewski z Białej Podlaskiej, natomiast w kat. 60 lat i więcej najlepiej przebiegł dystans Marek Czernecki z Łukowa.

Impreza odbywała się pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łukowa. Biegaczom, którzy zajęli najlepsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych pamiątkowe puchary wręczali - przewodniczący Rady Miasta, Krzysztof Jodełko oraz wiceburmistrz Łukowa, Marcin Mateńko. Puchary ufundowała Huta Szkła Gospodarczego w Hucie Dąbrowie. (pgl)