Jak to władza Siedlec oszukuje mieszkańców

Siedlce

efaster 2015-10-01 10:17:58 liczba odsłon: 5349

Chciałbym podzielić się z mieszkańcami Siedlec moimi odczuciami co do spotkania zorganizowanego przez klub MKP Pogoń Siedlce z kibicami w sali konferencyjnej Parku Wodnego Siedlce.

Zadano wiele niewygodnych pytań, na które przybyły na miejsce władze nie do końca chciały udzielać odpowiedzi, bądź pomijały kwestie nie wygodne dla obecnej władzy w Siedlcach (koalicja PiS i STS). Jednym z głównych wątków spotkania było oświetlenie i wg obecnej na spotkaniu pani wiceprezydent Anny Sochackiej wszystko jest jak w najlepszym porządku, a jedynym winnym całej tej sytuacji (brak dopuszczenia obiektu przy JP II 6) jest winien Polski Związek Piłki Nożnej i może też (pośrednio) klub i były Prezes Jacek Kozaczyński. Otóż chciałbym przypomnieć iż właścicielem obiektu (podobnie jak większości w Polsce) są samorządy miast lub gmin i są zarządzane przez spółki podległe samorządowi (OSiR, MOSiR, MZOS itp.), czy jak w naszym przypadku ARMS. I to właściciel obiektu odpowiada za jego stan i ew. inwestycje. A to co pani Sochacka nazywa "książeczką" jest to podręcznik licencyjny PZPN i o fakcie posiadania profesjonalnego oświetlenia płyty głównej (o mocy minimum 1400 lux.) było wiadomo już przynajmniej od 3 lat. I (wg mnie) jedynym winnym braku oświetlenia na stadionie ROSRRiT jest tylko i wyłącznie UM, a co za tym idzie władze miejskie z prezydentem Kudelskim na czele, nie klub, nie PZPN, nie Polsat (jak to chciano wczoraj na spotkaniu wcisnąć kibicom).

Inna kwestią jest to iż obecnie zamówiony projekt iż głównym źródłem zasilania jupiterów będzie agregat prądotwórczy zasilany paliwem, a dopiero rezerwowym prąd z sieci energetycznej, by uniknąć kosztownych opłat za tzw. przydział mocy. Tylko problem polega na tym, że tych agregatów nie uwzględniono w SWIZ przetargu, a na pytania ewentualnych wykonawców oświetlenia ARMS odpowiada że agregaty są potrzebne tylko do rozruchu i sprawdzenia i później sam będzie je wynajmował lub (jak mniemam) korzystał z zasalania awaryjnego tj. z sieci elektrycznej, a co za tym idzie płacił oprócz opłaty za zużytą energię, karę za przekroczenie mocy zamówionej, a nie są to małe kwoty. I nie byłoby w tym problemu, gdyby nie fakt iż na tym spotkaniu p. Dębiński (prezes MPK i członek zarządu Pogoni) z uporem maniaka nie wpierał osobom zebranym na spotkaniu iż owe agregaty (lub agregat) są ujęte w przetargu, a to jest kłamstwem (pokazuje to dobitnie skan ze strony ARM który odpowiada na pytania zadane przez oferentów) http://arm.siedlce.pl/wp-content/uploads/2014/06/Pytanie-nr-2-7.pdf.

No nic, mam nadzieje, że lepiej zarządza miejskim przewoźnikiem niż odpowiada na pytania i mocno mija się z prawdą. A o tym co podpisał pan prezes Gruda w marcu br. by Pogoń mogła dostać licencję na sezon 2015/2016 dalej się nie dowiedzieliśmy, a pani Sochacka stwierdziła iż ARMS nie zobowiązał się do montażu oświetlenia do końca lipca br. tylko jak Ona to ujęła do prac przygotowawczych. Warto by to sprawdzić u źródła (tj. w klubie) i w PZPN jakie pismo dostał. Ja ze swej strony postaram się sprawą zainteresować Mateusza Borka z Polsat Sport by temat poruszył na łamach programu Caffefutbol i ew. zaprosił do studia jak nie Prezesa 1 Ligi Polskej p. Listkiewicza to kogoś z komisji licencyjnej i dokładnie przebadał temat. Bo jeśli okaże się iż do PZPN wpłynęło pismo iż ARMS zobowiązuje się do instalacji oświetlenia do końca lipca br. to następnego dnia w prokuraturze rejonowej w Siedlcach składam wniosek o wszczęcie postępowania z Art. 271 KK § 1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Mam nadzieję że, ludzie zaczną patrzeć władzy na ręce i jak widać to, że mamy władzę z PiS nie znaczy, że jest tu praworządność i sprawiedliwość... A i proszę mojego wpisu nie brać za jakiś akt wyborczy, nie reprezentuje żadnej partii czy ugrupowania politycznego ani żadnego stowarzyszenia działającego lokalnie (w tym Bezpartyjnych Siedlec) jestem zwykłym mieszkańcem i kibicem Pogoni Siedlce i nie mogę na to patrzeć co władza robi z moim miastem i klubem któremu kibicuje. Pan Kudelski czy Pani Sochacka nie mogą czuć się bezkarni tylko dlatego, że wybrał ich większość głosujących (inna kwestia ile osób głosował z musu tj. urzędnicy i pracownicy miejskich spółek i agencji, a ile na program i osiągnięcia obu ugrupowań). A dla mających słabą pamięć, że jeszcze nie tak dawno STS zrobiło prezydentowi z PiS referendum co do terenu stadionu gdzie dziś jest galeria handlowa, a pan Głowacki jeździł do Lublina do Sądu Apelacyjnego i sądził się z Panią Sochacką i STS w trybie wyborczym. No to jak to jest jakieś rozdwojenie jaźni ? Oj coś wiedzę, że tym powinien zająć się psychiatra z wieloletnim stażem... To tyle ode mnie, chciałem również z tego miejsca przeprosić jeśli ktoś poczuł się urażony moimi słowami,czy słowem nieparlamentarnym jakie mi się wymsknęło, no ale w dzisiejszych czasach klną nawet dzieci w przedszkolu, nie mówiąc już o politykach na Wiejskiej.

Komentarze (14)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.