Wyniki Turnieju z okazji Święta Niepodległości

2015-11-12 09:50:55 liczba odsłon: 2851

W sobotę 7 listopada 2015 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach został rozegrany XXVII Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Zwycięzcą w klasyfikacji ogólnej turnieju został mistrz Marcin Myć – Skoczek Siedlce – zdobywając 6,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli 2. Patrycja Waszczuk – TS Wisła Kraków – 6 pkt. 3. Andrzej Czapla 4. Dariusz Kozioł – Skoczek Siedlce – obaj po 5,5 pkt. 5. Sławomir Kurpiewski 6. Adam Łukasik – obaj Skoczek Siedlce. 7 Zbigniew Litwiniec – Radzyń Podlaski – po 5 pkt.

W turnieju wzięło udział 43 zawodniczek i zawodników z Mazowsza i Lubelszczyzny.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Gabriel Rosastolato (Siedlce) uzyskując 3 pkt. Najlepszym wśród gimnazjalistów okazał się Mikołaj Seń (Warszawa) – 4,5 pkt. Wśród uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI zwyciężyła Patrycja Waszczuk (Międzyrzec Podlaski)– 6 pkt, a wśród uczniów klas I – III – Tomasz Orzełowski z Węgrowa.

Pierwsza trójka zawodników otrzymała puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Siedlce. Nagrodzone zostały także dzieci i młodzież we wszystkich klasyfikacjach szkolnych, otrzymując pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wyniki turnieju zostały zaliczone do punktacji Grand Prix Siedlec na 2015 rok. Po 11 turniejach na czele klasyfikacji GP Siedlec wśród 117 szachistów znajduje się Andrzej Czapla – ze „Skoczka” Siedlce z dorobkiem 61,5 pkt przed kolegami klubowymi – Sławomirem Kurpiewskim oraz Adamem Łukasikiem. Do końca rozgrywek pozostał już tylko jeden turniej, który zostanie rozegrany 5 grudnia br.

Szczegółowe wyniki turnieju oraz klasyfikacja Grand Prix Siedlec na 2015 rok znajdują się na stronie internetowej programu sędziowskiego Chessarbiter Pro