Obywatelskie zatrzymanie... sołtysa

Sokołów Podlaski

Red. 2016-06-25 14:46:18 liczba odsłon: 12221
Policjanci z KPP w Sokołowie Podlaskim prowadzą postępowanie wyjaśniające. Fot. Arch.

Policjanci z KPP w Sokołowie Podlaskim prowadzą postępowanie wyjaśniające. Fot. Arch.

Wczoraj, w piątek po godz. 17, jadąc od strony Sokołowa Podlaskiego w stronę Jabłonny Lackiej, zjeżdżając na pobocze uniknąłem czołowego zderzenia z samochodem marki volkswagen touran – informuje Czytelnik.

Po krótkim pościgu okazało się, że z wybitym kołem, kierujący wolkswagenem touranem zdołał dojechać na posesję przewodniczącego rady gminy Jabłonna Lacka. Tam widząc kierowcę w stanie upojenia alkoholowego odebrałem mu klucze do jego pojazdu i wezwałem policję. Właściciel posesji, na której zatrzymał się pojazd, kazał mi ją opuścić i twierdził, że nic się nie stało, że nikogo nie zabił. Zamknął za mną bramę. Kierowcą okazał się sołtys wsi Łuzki Kolonia, oczywiście z gminy Jabłonna Lacka – relacjonuje mężczyzna.

Zdarzenie miało miejsce na drodze Jabłonna Lacka-Bujały – potwierdza rzecznik sokołowskiej policji, Sławomir Tomaszewski. Kierowca samochodu wolkswagen touran skręcił w Bujałach na posesję jednego z mieszkańców. Potwierdził się również fakt, że poszkodowany kierowca czując woń alkoholu od mężczyzny parkującego na posesji, odebrał mu kluczyki. Właściciel posesji wyprosił interweniującego mężczyznę, by nie doszło między kierowcami do szarpaniny. Na posesję weszli natomiast sokołowscy policjanci. W pozostawionym samochodzie, na tylnym siedzeniu znaleźli butelkę wódki, ale kierowcy wolkswagena touran, już nie było na miejscu. Pojechali do jego domu w Łuzkach, ale także go nie zastali.

Pozostawiony samochód, odholowano na policyjny parking.

Poszkodowany kierowca relacjonuje: – Kiedy zapytałem oficera dyżurnego policji, jaka jest sytuacja usłyszałem, że lepiej żebym nie wiedział i usłyszałem uderzenie słuchawką.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie trwa, poinformował nas rzecznik sokołowskiej policji.

Komentarze (20)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.