Od breloczka do mieszkania

Sokołów Podlaski

Paweł Świerczewski 2016-08-26 10:29:33 liczba odsłon: 5825
Mateusz Piotrowski: Od breloczka za 35 groszy do reklamy na Youtube za 8 tys. zł fot. Janusz Mazurek

Mateusz Piotrowski: Od breloczka za 35 groszy do reklamy na Youtube za 8 tys. zł fot. Janusz Mazurek

Breloczek kosztował 35 groszy... Był pierwszym krokiem do własnego mieszkania. Mateusz Piotrowski z Sokołowa Podlaskiego uważa, że taka droga jest możliwa. A wszystko dzięki wymianom produktów i usług między ludźmi. Za każdym razem coraz wartościowszych.

Mateusz ma 29 lat i jest świeżo upieczonym małżonkiem. Prowadzi w Sokołowie Podlaskim sklep medyczno- rehabilitacyjny. Chce zarobić na mieszkanie, ale wybrał nietypowy sposób.

– Nie chciałem pakować się w kredyt na 30 czy 40 lat. Wiem, że z takim obciążeniem żyją tysiące młodych ludzi w Polsce. Pomyślałem, że spróbuję inaczej.

Inspiracją dla Mateusza była historia Kanadyjczyka, Kyle’a MacDonalda, który w niespełna rok... doszedł od czerwonego spinacza do wymarzonego domu. Jego projekt polegał na prowadzeniu szeregu wymian barterowych między ludźmi.

– Zadałem sobie pytanie, czy coś takiego może się udać w naszej szerokości geograficznej. Czy American dream jest możliwy tu, na Podlasiu? – zastanawia się Mateusz.

Na Youtube założył kanał o nazwie „Deal time, czyli Mateusz wymienia”. Rejestruje na nim każdą kolejną wymianę. Jego filmiki mają ponad 260 tysięcy wyświetleń, a kanał na bieżąco śledzi blisko 7 200 subskrybentów. 

Zostało Ci do przeczytania 66% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 34/2016:

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.