Niczego nie obiecywałem

Mińsk Mazowiecki

Bożena Nowotniak 2016-10-06 12:55:35 liczba odsłon: 3813
Mariusz Kozera fot. Bono

Mariusz Kozera fot. Bono

Trzy pytania do MARIUSZA KOZERY, Prezesa Powiatowego PSL w Mińsku Mazowieckim.

Miniona kadencja nie była łatwa dla członków i działaczy PSL w powiecie mińskim. Waszej partii nie udało się utrzymać dwóch mandatów do parlamentu.

- To prawda. Posłem pozostał tylko Marek Sawicki, a Krzysztof Borkowski utracił swój mandat na rzecz posła z PiS.

Ubiegając się o funkcję prezesa obiecywał pan delegatom, że jednak popracujecie, by za trzy lata odzyskać mandat w Sejmie.

– Żadnych obietnic delegatom nie składałem oprócz tego, że będę uczciwie przez najbliższe cztery lata pracował. Poza tym najbliższe wybory parlamentarne mogą się odbyć już na wiosnę. Informacje o przyspieszonych wyborach docierają do nas coraz częściej. Musimy być przygotowani, by pokazywać i konfrontować nasze propozycje polityczne z tym, co proponują inni: PO, PiS czy Nowoczesna.

Czy również na zasadzie wytykania błędów konkurencyjnym partiom będziecie chcieli zaprezentować się dobrze w wyborach samorządowych, kiedy wybierani będą radni i wójtowie?

- Kłótnie w trakcie wyborów samorządowych do niczego dobrego nie prowadzą. Tu liczą się ludzie, a nie ugrupowania polityczne. Nieważne, z jakiej opcji politycznej jest kandydat na radnego, wójta. Liczy się, żeby chciał dobrze pracować na rzecz swojej gminy, powiatu. Polityka w wyborach zaczyna się na poziomie sejmiku wojewódzkiego. 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.