Nasza Miss z Samorządek

Garwolin

Kamil Waszczuk 2016-10-20 09:06:25 liczba odsłon: 4757
fot. arch. A.Staros

fot. arch. A.Staros

Dzisiaj, 20 października, w Warszawie odbędzie się finał konkursu Miss Polonia. O tytuł najpiękniejszej walczy 20 dziewczyn z całej Polski. Jedną z nich jest pochodząca z Samorządek (gm. Górzno) Angelika Staros.

Angelikę gościliśmy na łamach „TS” kilka miesięcy temu. Jak wówczas mówiła, na wybiegu czuje się jak ryba w wodzie. Umówienie się na rozmowę nie było łatwe, ostatnie miesiące były dla niej szczególnie pracowite.

– Codziennie przygotowywałam się do konkursu, fizycznie i mentalnie. Dziś wiem, że praca modelki wymaga wielu poświęceń – mówi.

Swoją przygodę z modelingiem rozpoczęła w dzieciństwie, oglądając w telewizji konkursy dla modelek.

 – Patrzyłam na dziewczęta i im zazdrościłam. Marzyłam, że kiedyś też będę taka jak one – uśmiecha się.

Aby marzenia mogły się spełnić, w 2009 roku wzięła udział w konkursie Miss Ziemi Garwolińskiej. Zwyciężyła. Był to początek kariery w świecie modelingu. Rozpoczęły się sesje zdjęciowe, pokazy mody i udzielanie wywiadów najpopularniejszym magazynom modowym w Polsce. Często wyjeżdżała na pokazy za granicę.

Jednym z jej większych sukcesów było zdobycie tytułu Queen of Polland 2012. Marzyła jednak o czymś więcej. Co roku z utęsknieniem czekała na transmisję Miss Polonia. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów piękności w Polsce. Cieszy się dużym uznaniem dziewczyn ze wszystkich zakątków kraju. O koronie najpiękniejszej marzy chyba każda z nich. W tym roku było ich wyjątkowo dużo, gdyż konkurs został zawieszony na kilka lat.

W czerwcu w Warszawie wybrano 20 najpiękniejszych dziewczyn. W tym gronie znalazła się Angelika.

– To zaszczyt, że mogłam znaleźć się w finale tego prestiżowego konkursu – mówi.

Od czerwca codziennie ćwiczy, biega i przygotowuje się psychicznie do wyzwania. Miss powinna nie tylko ładnie wyglądać, ma mieć klasę, wdzięk, kulturę osobistą. Nie stara się kogokolwiek naśladować.

– Jestem po prostu sobą, ze wszystkimi wadami i zaletami. Ludzi trzeba kochać i żyć nie tylko dla siebie. Warto też podążać własną ścieżką.

Oprócz pracy modelki Angelika studiuje architekturę krajobrazu w jednej z warszawskich uczelni. Po studiach zamierza otworzyć własne biuro projektowe.

– Moim kolejnym marzeniem jest przekształcanie terenów zielonych przy szpitalach, domach dziecka i hospicjach. W ten sposób mogłabym sprawić, że ludziom tracącym nadzieję będzie żyło się lepiej. Chciałabym chociaż trochę ukoić ich cierpienie.

Uwielbia pomagać także zwierzętom. Charytatywnie wyprowadza psy ze schroniska. Jej znajomi mówią, że zawsze była wrażliwa. – Nigdy nie przeszła obojętnie, gdy komuś działa się krzywda.

Pasją Angeliki jest również malowanie. W wolnych chwilach bierze pędzel do ręki.

– Jestem wtedy szczęśliwa – przyznaje.

Na Angelikę można głosować do czwartku, 20 października. Szczegóły na stronie www.misspolonia.com.pl

Angeliko, trzymamy kciuki!

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.