Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się...

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2016-11-19 12:14:00 liczba odsłon: 6638

Katarzyna Żak, Władysław Grzywna, Katarzyna Zielińska i Olga Bończyk

Jak ułożyć sobie życie na jedną noc. Jak żyć bez obowiązkowych w pewnych kręgach towarzyskich 3 w (wyssać, wyciąć, wstrzyknąć) oraz jak przydatny, a czasem wręcz niezbędny jest w życiu Władek - mężczyzna na wszelki wypadek - radziły i podpowiadały wczoraj w siedleckim CKiS 3 piękne i niebanalne kobiety - Olga Bończyk, Katarzyna Zielińska i Katarzyna Żak.

Spektakl, w którym występowały - "Zdobyć, utrzymać, porzucić 2. Rozstania i powroty" - bierze udział w trwającym od września w Siedllcach V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Sztuka plus Komercja.

Wspomniane 3 piękne panie marzyły o mężczyźnie od dawna, tzn. od co najmniej 6 lat, bo tyle upłynęło od premiery pierwszej części spektaklu.

Są wybredne, ale nie na tyle zdesperowane, by reflektować np. na 40-letniego utrzymanka mamusi czy stypendystę ZUS-u. Ich ideałem jest polski hydraulik po doktoracie.

Panie szukały go wytrwale i... znalazły. Co prawda ich partner sceniczny Władek (Władysław Grzywna) - mężczyzna na wszelki wypadek (Jak zauważyła jedna z pań: "Na wszelki wypadek to ksiądz ma gosposię".) - na pierwszy rzut oka wyglądał jak "zamówiony i nieodebrany" i "zbiegł się chyba" (tzn. idealnie mieści się w pozycji siedzącej w wózku na zakupy w hipermarkecie). Wersalka domowego ogniska, sprzedawczyni w sklepie z artykułami AGD, dzieweczka, która wybrała się do laseczka w poszukiwaniu rudego rydza oraz... trzy siostry zakonne okazały się kopalnią wiedzy na temat relacji damsko-męskich. [Traf chciał, że jednym z widzów spektaklu, granego o godz. 20.00 była prawdziwa zakonnica...] Dowcipnie, obrazowo i dosadnie wyłożyły widowni przyczyny i skutki najróżniejszych małżeńskich nieporozumień i niedyspozycji. A że wszystkie trzy są obdarzone nie tylko urodą, ale i pięknymi głosami - chętnie ich użyły. Śpiewały świetnie. Oczywiście z panem Władkiem. O miłości, zazdrości, czułości...

Oto kilka dialogów i złotych myśli, jakie usłyszeli widzowie.

- Miłość jest jak szyba. Stłuczonej nie skleisz, ale zawsze możesz wstawić nową.

- Ty, a masz coś bez kitu?

***

- W życiu najlepiej jak jest źle i dobrze, bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.

***

- Ja zyskuję przy bliższym poznaniu, ale tracę przy najbliższym.

***

- Kobieta ci wszystko wybaczy, ale niczego nie zapomni.

***

- Starość jest wtedy, kiedy wartość świeczek przewyższa wartość tortu.

- Nie. Starość jest wtedy, kiedy przestajesz dbać o cerę, a zaczynasz dbać o kości.

***

- Piłeś?!!

- Nie piłem.

- Piłeś?!!

- Nie piłem.

- To powiedz Gibraltar!

- Piłem.

***

Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca życia. (ks. Jan Twardowski) (Ana)

 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.