Kto mu zabroni?

Siedlce

Justyna Janusz 2017-02-23 09:39:08 liczba odsłon: 4577
S. Kurpiewski fot. Janusz Mazurek

S. Kurpiewski fot. Janusz Mazurek

Naczelnik nie wstydzi się swoich słów.

– Ja się tych słów nie wstydzę, w obronie wartości trzeba występować twardo – tak Sławomir Kurpiewski, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta w Siedlcach skomentował swoją wypowiedź sprzed kilku tygodni.

A mówił wtedy o „zakodowanych mordach, które kwiczą odrywane od koryta”. Pisał w ten sposób na swoim facebookowym profilu (mógł tam zajrzeć każdy, bo podgląd nie był ograniczony do grona znajomych). Jego wpis wywołał burzę. Ludzi oburzył fakt, że w taki sposób wypowiada się wysoki rangą miejski urzędnik, odpowiadający w dodatku za oświatę.

S. Kurpiewski twierdził jednak, że to jego prywatna sprawa i swoich słów nie komentował. Aż do zeszłego czwartku... Podczas obrad komisji oświaty doszło do dość burzliwej wymiany zdań na temat założeń reformy oświatowej.

– To nie ja jestem autorem tego gniota prawnego – powiedział radny Mariusz Dobijański o ustawie w sprawie reformy (m.in. likwidacji gimnazjów).

– Myślę, że nie przystoi panu, żeby mówił pan o ustawie „gniot prawny” – powiedział S. Kurpiewski.

– Wolę mówić gniot o tej ustawie niż w niewybredny sposób o innych ludziach – ripostował M. Dobijański, jawnie pijąc do słów naczelnika o zakodowanych mordach.

Tego naczelnik nie zdzierżył.

– To pan rozpoczął ten cyrk na Facebooku – niemal krzyczał S. Kurpiewski do M. Dobijańskiego.

Zarzut chyba jednak chybiony, bo nie tylko M. Dobijański był oburzony wpisem naczelnika. Nawet ci, którzy go znali od lat, nie mogli uwierzyć, że posunął się do tego (wcześniej napisał bałwochwalczy wiersz na cześć Andrzeja Dudy).

O wpisie S. Kurpiewskiego na temat „zakodowanych mórd” pisaliśmy tutaj.

Komentarze (25)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.