Samochody jak z bajki

Siedlce

Paweł Świerczewski 2017-03-14 15:38:37 liczba odsłon: 17956

Laureaci I Jarosław Bolesta, wiceprezes salonu Auto Podlasie

Wyobraźnia dzieci to skarbnica pomysłów, które nierzadko potrafią nas dorosłych wprowadzić w zadziwienie. Na tym bazuje od lat międzynarodowy konkurs Toyoty „Samochód marzeń”.

To już 11. edycja zabawy. Dzieci z całego świata malują wymarzone przez siebie modele pojazdów. A że nie brakuje im ani wyobraźni, ani talentu, powstają dzięki temu prawdziwe cacka, które jakby pojawiły się na drogach, na pewno zwróciłyby uwagę każdego.

Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd do Japonii. Taka sztuka kilka lat temu udała się ówczesnej uczennicy Gimnazjum Salezjańskiego w Sokołowie Podlaskim, Ani Wąsowskiej. Tego sukcesu nie powtórzą tegoroczni laureaci szczebla regionalnego. Trzeba jednak przyznać, że ich prace naprawdę robią wrażenie!

W kategorii poniżej 8 lat zwyciężył Tomek Płatkowski - uczeń SP nr 4 w Siedlcach. Jego samochód to „Robakowóz”.

- Bardzo nie lubię robaków. Są obrzydliwe! Dlatego chciałem je przedstawić w inny sposób. Mój samochód, choć przypomina pająka, jest kolorowy Soi przyjazny i każdy chciałby się takim przejechać - tłumaczy 7-latek, który na co dzień trenuje piłkę nożną w KS SEMP Pogoń Siedlce i w przyszłości chciałby zostać piłkarzem.

Laureatką w kategorii 8-11 lat jest Paulina Wawrzyńczak ze Szkoły Podstawowej w Czerśli.

- Mój samochód ma specjalną umiejętność. To królik z ogromnym apetytem, który zjada śmieci i przetwarza je na rośliny. Dzięki temu zmienia świat na lepsze - opowiada 11-latka.

Po zwycięstwo w najstarszej kategorii wiekowej 12-15 lat sięgnęła uczennica SP w Czerśli, Monika Gromada.

- Samochód, który namalowałam, potrafi poruszać się nie tylko po drogach, ale można nim także odbywać podróże w kosmosie. Ma turbodoładowanie i przemieszcza się z ogromną prędkością - mówi Monika, której największą pasją poza rysowaniem, są kulinaria, a w szczególności pieczenie ciast.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 343 dzieci z naszego regionu. Laureaci otrzymali od siedleckiego salonu Auto Podlasie - autoryzowanego dealera Toyoty wspaniałe nagrody. Na talencie dzieci skorzystali także ich rodzice, którym Auto Podlasie użyczy na dowolnie wybrany weekend model Toyoty, jaki najbardziej przypadł im do gustu. (

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.