Wielki powrót "Naszej klasy w PRL"

Siedlce

Justyna Pycka 2017-06-21 21:36:18 liczba odsłon: 2180
Dzisiejsza premiera (jp)

Dzisiejsza premiera (jp)

Dziś na deskach sali widowiskowej „Podlasie” odbyła się premiera nowej edycji kultowego spektaklu Alternatywnego Teatru Tańca „Luz” - „Nasza Klasa w PRLu – II”.

Jak mówi Joanna Woszczyńska, autorka scenariusza, reżyser i choreograf : - Ten spektakl jest wystawiany w Siedlcach już po raz drugi. To kontynuacja spektaklu z 2008 r. Poprzednio wystawialiśmy go nie tylko w Siedlcach, ale również w Paryżu, w Instytucie Polskim. Teraz, postanowiliśmy go wznowić. Jest nowa obsada, nowi młodzi aktorzy. Mam nadzieję, że dobrze wczuli się w swoje role – mówi Joanna Woszczyńska.

Młodzi aktorzy PRL znają tylko z opowiadań. Skąd więc czerpali inspiracje? O to spytaliśmy Arkadiusza Zeburę, który gra „Wzorowego Ucznia".

- Kiedy chodziłem do szkoły, byłem w klasie z rozszerzoną historią i na temat PRL nauczyłem się dużo. Bardzo się historią PRL zainteresowałem, obejrzałem wiele fimów dokumentalnych na temat PRL - mówi Arkadiusz Zebura.

W spektaklu sceny pełne humoru przeplatają się z poważymi historiami osadzonymi w realiach PRL. "Nasza klasa...." to opowieść o tym, jak sytuacja polityczna, uczestnictwo w ruchu oporu i rodząca nadzieje „Solidarność” odbijała się na życiu ówczesnych nastolatków.

Kto przegapił premierę, będzie miał jeszcze szanse zobaczyć spektakl. Kolejne niebawem będą prezentowane w sali widowiskowej „Podlasie” dla młodzieży szkolnej, a otwarte – wieczorne - spektakle, już od września.    

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.