Miłość jest wszędzie - statystycznie

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-10-21 22:18:18 liczba odsłon: 15147

Wojciech Błach, Magdalena Waligórska, Marta Chodorowska i Stanisław Banasiuk, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

- Bardzo się cieszę, że wystąpiłem dziś w Siedlcach. To miasto jest mi bliskie. Tu mieszka mój brat. Nie zaprosiłem go jednak na spektakl, bo gdyby była klapa, to byłoby mi głupio...

... - przyznał się publiczności, która na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce obejrzała dziś spektakl "Nikt nie jest doskonały" Stanisław Banasiuk.

Aktor po raz pierwszy wystąpił dziś w tym przedstawieniu. Propozycję zagrania ojca głównego bohatera dostał... we wtorek.

- Klapy nie było - zauważył Jarosław Skrobecki z Centrum Kultury i Sztuki.

Stanisław Banasiuk grał rewelacyjnie.

Czy jest możliwa miłość między mężczyzną, od którego uciekła żona po 15 latach i 7 tygodniach małżeństwa i kobietą, która miała do tej pory dokładnie 5,5 mężczyzn? Ponieważ twórcy spektaklu uważają, że miłość jest wszędzie, to i tej dwójce się przytrafi. Statystycznie rzecz ujmując jest to tak samo pewne, jak to, że w "Ojcze nasz " są 52 słowa, w "Dziesięciu przykazaniach Bożych" 353, a w amerykańskiej deklaracji niepodległości - 3276. Dla tych z Państwa, którzy lubią patrzeć na świat przez pryzmat cyfr, podaję jako ciekawostkę: dyrektywy Unii Europejskiej, dotyczące eksportu kaczych jaj liczą 26911 słów. 

"Nikt nie jest doskonały" to drugi ze spektakli, które biorą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Sztuka plus Komercja. W ramach tegorocznej, szóstej edycji tego festiwalu, widzowie obejrzą jeszcze 8 spektakli konkursowych i 4 wydarzenia towarzyszące. (Ana)

 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.