Świętowali na sportowo

Paweł Świerczewski 2017-11-13 14:25:51 liczba odsłon: 3198
zdjęcie archiwalne

Tradycyjnie w ramach obchodów Święta Niepodległości w Siedlcach odbyły się biegi uliczne. Wystartowało 551 osób - dzieci i dorosłych! Organizatorem zmagań był Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

W kategorii open mężczyzn triumfował Sylwester Jaciuk, który linię mety pokonał przed Jakubem Szymańskim i Łukaszem Staniakiem. Wśród kobiet najszybsza okazała się Joanna Hapunowicz, wygrywając z Natalią Sobiczewską i Magdaleną Jastrzębską.

W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych, w rywalizacji dziewczynek najlepsza była Karolina Szczepańska z SP nr 11. Na drugim miejscu dobiegła jej koleżanka ze szkoły Alicja Pawlusiewicz, a trzecia była Hanna Banaszewska z SP nr 7. Natomiast wśród chłopców na pierwszym miejscu uplasował się Adam Świętochowski z SP nr 1, drugi dobiegł Cyprian Chajewski z SP nr 10, a na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Jaśkiewicz z SP nr 5.

W rywalizacji klas 4-6 wśród dziewcząt triumfowała Oliwia Witczuk z SP nr 5, przed Wiktorią Rucińską (SP nr 10) i Anną Obercich (SP nr 11). W biegach chłopców zwyciężył Kuba Jastrzębski z SP nr 7. Drugie miejsce zajął Cezary Marcinak (SP STO), a trzecie Maciej Skup z SP nr 11.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych klas 7 i gimnazjum, klas 2-3 wygrała zawodniczka SP w Suchożebrach Julia Księżopolska. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Marczuk (KSP), na trzecim uplasowała się Maja Siekiera z SP nr 1. Najszybszym chłopcem okazał się Rafał Furmianiak z SP w Suchożebrach, który linię mety pokonał przed Miłoszem Lubelskim z SP nr 5 i Wiktorem Chojnackim z SP nr 2.

Zwyciężczyni biegu open - Joanna Hapunowicz okazała się najlepsza także w rywalizacji dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych. Pokonała Magdalenę Jastrzębską z ZSP nr 1 oraz Julię Marciszewską z „Królówki”. Wśród chłopców triumfował Dominik Kubaj z ZSP nr 3, przed Kajetanem Przestrzelskim z „Żółkiewskiego” i Mateuszem Klebanowskim z OSW Łosice.

W kategorii szkół specjalnych, w biegu dziewcząt wygrała Marta Cisłak reprezentująca START Siedlce. Drugie miejsce zajęła Paulina Pochopień z SOSzW w Siedlcach, a trzecie Paulina Cisła ze START-u. W biegu chłopców najszybszy był Hubert Strzelec (SOSzW), przed Adamem Ilczukiem (SOSzW) i Damianem Chojeckim ze START-u.

Zorganizowano również sztafetę rodzinną. Wygrała rodzina Cydejków, w składzie: Anna, Sławomir i Szymon.

W klasyfikacji drużynowej, w rywalizacji szkół podstawowych najlepsi okazali się reprezentanci SP nr 11 - zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się ZSP nr 4, czyli „Rolnik”. PŚ