Już nie boją się odwilży

Garwolin

Justyna Pycka 2018-01-28 16:24:31 liczba odsłon: 1967
- Wszystkie dane trafiają tu, na mój komputer - mówi Tadeusz Ołowski z UM w Garwolinie.

- Wszystkie dane trafiają tu, na mój komputer - mówi Tadeusz Ołowski z UM w Garwolinie.

W Garwolinie trwają ostatnie przygotowania do nadchodzącej odwilży. Rok 2018 ma szansę być pierwszym w historii tego miasta, w którym jego południowa część nie zostanie podtopiona. Taką szansę daje Garwolinowi zakończenie budowy zbiornika retencyjnego. Wstępne próby piętrzenia wody wypadły korzystnie a w magistracie, od kilku tygodni, działa nowoczesny system powiadamiania.

W Oziemkówce zainstalowano jest już 5 czujników poziomu wody z elektronicznym przesyłem danych.

- Te dane trafiają prosto na mój komputer. Dzięki temu mamy szansę reagować wcześniej – mówi Tadeusz Ołowski, kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Garwolinie.

 Wcześniej takie dane miasto dostawało od Instytutu Metereologii, po …miesiącu od wysłania wniosku. Zwykle było już po przejściu fali.

Fala powodziowa od Oziemkówki do Garwolina płynie od 6 do 12 godzin. Dzięki czujnikom to czas, jaki służby będą mieć na przygotowanie. Sprawę ułatwia oddanie do użytku zbiornika retencyjnego.

- Testy, które przeprowadzilśmy, wypadły pomyślnie – mówi burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.

To jeszcze nie koniec prac przy zbiorniku. Więcej na ten temat przeczytacie w jednym z kolejnych wydań papierowych.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.