To był strzał w dziesiątkę

Mińsk Mazowiecki

Kamil Waszczuk 2018-02-10 11:57:54 liczba odsłon: 2190
Marcin Jakubowski (fot. KW)

Marcin Jakubowski (fot. KW)

Rozmowa z Marcinem Jakubowskim, burmistrzem Mińska Mazowieckiego.

- Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że został pan Samorządowcem Roku 2017 w kategorii burmistrz/prezydent miasta. To duży sukces.

- Oj, tak. Znaleźć się w gronie najlepszych samorządowców tuż obok prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i prezydenta Słupska Roberta Biedronia, to dla mnie zaszczyt. A cieszę się tym bardziej, że w plebiscycie głosy oddawali mieszkańcy. To od nich zależało, kto zwycięży. Co ważne, nikogo wcześniej nie nominowano (głosy można było oddawać na wszystkich samorządowców w kraju – przyp. red.).

- Ile głosów pan zdobył?

- Nie mam pojęcia. Dopiero w tym tygodniu dowiedziałem się, że zostałem laureatem plebiscytu. Podejrzewam, że szczegó- ły poznam w maju, na uroczystej gali w Katowicach.

- Można się domyślać, że głosowali na pana głównie mieszkańcy Mińska. Jak pan sądzi – dlaczego? Czy rok 2017 był wyjątkowy, na przykład pod względem wykonanych inwestycji?

- Myślę, że był porównywalny do poprzednich. Na inwestycje, jak co roku, przeznaczyliśmy około 20 milionów złotych. Ale trzeba przyznać, że podjęliśmy się kilku trudnych wyzwań. Cały 2017 rok pracowaliśmy nad tym, aby od stycznia br. uruchomić w mieście bezpłatną komunikację miejską dla mińszczan. Trochę pracy nas to kosztowało.

 

Zostało Ci do przeczytania 64% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 6/2018:

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.