Dziura w ścianie

Sokołów Podlaski, gmina Kosów Lacki

Justyna Pycka 2018-03-03 10:45:55 liczba odsłon: 5552
rys. M. Andrzejewski

rys. M. Andrzejewski

Coś gruchnęło, łupnęło i ściana, dzieląca kuchnię pani Danieli od mieszkania sąsiada osunęła się. Przez powstałe pęknięcie można było obserwować, co się dzieje u sąsiadów.

- Przez dziurę w ścianie w mojej kuchni można było spokojnie włożyć rękę. Widziałam ludzi, którzy chodzą po mieszkaniu za ścianą – opowiada. Ściana obsunęła się, kiedy są- siad pani Danieli remontował swoje mieszkanie. Na szczęście nie była to poważna katastrofa. Nikomu nic się nie stało. Konstrukcja budynku nie została naruszona.

Ściana dzieląca dwa mieszkania nie spadła do piwnicy, a tylko się obsunęła.

Ale szkody były. - Mam małą kuchnię i pokoik. Ściana jest cienka. Popękało w kuchni, popękało w pokoju. To było straszne – opowiada pani Daniela.

Najpierw udała się na policję. Tam usłyszała, że jeśli zajmuje mieszkanie komunalne, czyli należące do gminy, to tam powinna się zwrócić. Poszła więc do burmistrza Kosowa Lackiego Jana Słomiaka.

- Pomogłem, jak się dało. Monitorowaliśmy sytuację. Sąsiad, zajmujący mieszkanie po drugiej stronie naprawił ścianę, zabezpieczył ją, żeby nie spadła do piwnicy. Zakleił dziurę w ścianie. Okazuje się, że żądania lokatorki są coraz większe. Teraz chce, żebyśmy jej wytapetowali zniszczoną ścianę – mówi Jan Słomiak.

 

Zostało Ci do przeczytania 52% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 9/2018:

Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.