Wiktoria znaczy zwycięstwo

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2018-06-19 07:08:55 liczba odsłon: 4107
Teatr V, fot. arch. teatru

Teatr V, fot. arch. teatru

15 czerwca niezależny siedlecki Teatr V zdobył nagrodę główną Grand Prix w XIII Mazowieckim Konkursie Teatrów Amatorskich "Srebrna Maska".

Teatr V powstał rok temu, kiedy to uczennica I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach, dziś maturzystka, Wiktoria Wonschik, wpadła na pomysł, aby zebrać grupkę znajomych i założyć teatr.

Na pierwszy spektakl "Mój, mój, mój, mój" wybrali kilka skeczy kabaretu "Potem". Połączono je tak, aby tworzyły jedną historię, opowiadającą o perypetiach miłosnych ojca. Jeszcze w tym samym roku, po kilku miesiącach prób, młodzi aktorzy wzięli udział w "Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej", gdzie zajęli 1. miejsce, co jednocześnie zakwalifikowało ich na konkurs "Srebrna Maska", gdzie również zajęli 1. miejsce. Wygrana w "Srebrnej Masce" zakwalifikowała ich do "Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich". Również i w tym konkursie zajęli 1. miejsce.

Po tych sukcesach młodzi ludzie bynajmniej nie spoczęli na laurach. Zebrali więcej aktorów, powiększyli teatr i stworzyli spektakl a'la musical "Na Białym Księciu Koń - remake Legalnej Blondynki".

W 2018 r. ponownie wystąpili na: MFTDiM, Srebrnej Masce oraz MFTA. Z ostatniego z tych konkursów wrócili z Grand Prix! Dzięki tej wygranej następna edycja tego konkursu odbędzie się w Siedlcach. Zaprezentują się u nas teatry z całego województwa! 

Wiktoria razem z przyjaciółmi stworzyła dzieło, które zostało docenione przez znanych w całej Polsce  aktorów np. Joannę Moro. Teatr V tworzy ponad 30 osób, co jest nie lada wyzwaniem organizacyjnym. Mimo matury Wiktoria znalazła czas, żeby rozwinąć swoją pasję. Jej teatr zwyciężył z grupami, które są prowadzone przez profesjonalistów.

Teatr V jest teatrem niezależnym. Był finansowany przez Wiktorię i częściowo przez aktorów. Nie był pod opieką żadnego profesjonalnego nauczyciela śpiewu, tańca albo sztuki aktorskiej. I mimo że miał czasem trudności sprzętowe, jego członkowie wytrwale pracowali, aby pokazać, że współcześni młodzi ludzie nie są wcale "zepsutym pokoleniem". (opr. Ana)

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.