„Kumpele” proszą o głosy

Łuków, Gręzówka

Piotr Giczela 2018-11-23 09:54:01 liczba odsłon: 2909
fot. arch. zespołu

fot. arch. zespołu

Koło Gospodyń Wiejskich „Kumpele” i ich zespół śpiewaczy z Gręzówki koło Łukowa wystartowały w wojewódzkim plebiscycie.

Mieszkanki Gręzówki rywalizują z ponad 20 zespołami z Lubelszczyzny. Plebiscyt od 4 lat organizuje redakcja „Dziennika Wschodniego”. O zwycięstwie decyduje liczba głosów oddanych za pomocą SMS-ów.

KGW w Gręzówce założono w 1967 r. Jego działalność po paroletniej przerwie została reaktywowana w latach 90. Od 1999 r. kołem i zespołem śpiewaczym kieruje Beata Pochman. Wśród członków koła gospodyń wiejskich jest kilku mężczyzn! Koło z Gręzówki nie raz inicjowało ciekawe przedsięwzięcia: festyny, spacery historyczne do lokalnych miejsc pamięci, grzybobrania, występy wokalne i teatralne. Grupa kultywuje też lokalne tradycje, np. podczas imprezy pod hasłem „Wesele Ludowe”, a poza tym promuje gminę na wielu festiwalach i konkursach na terenie województwa i poza nim. Zespół śpiewaczy zyskał nawet uznanie podczas festiwalu „Dni Morza” w Mierzwicach nad Bugiem.

By zagłosować na „Kumpele” z Gręzówki, trzeba wysłać SMS o treści KG.6 pod numer 71051. Z jednego numeru można wysłać nieograniczoną liczbę SMS-ów. 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.