To oni dostali nagrody im. Ludomira Benedyktowicza

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2018-12-01 14:39:25 liczba odsłon: 36160

Laureaci nagrody z przewodniczącą Kapituły Zofią Czapską, 3-letnią Laurą Gujską-Lipską oraz panami w "strojach z epoki", fot. Ana

Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki i Mieczysław Gaja oraz Małgorzata i Waldemar Gujscy zostali tegorocznymi laureatami Nagrody im. Ludomira Benedyktowicza.

Kapituła w składzie: Małgorzata Biały, Zofia Czapska, Maria Gadomska, Sławomir Kordaczuk, Ryszard Kowalski, Tadeusz Kuć, Sławomir Musiej, Andrzej Matuszewicz, Grzegorz Skwarek i Grzegorz Welik zdecydowała, iż: 

Mirosław Roguski otrzyma nagrodę w dziedzinie literatury naukowej i popularnonaukowej, za działalność badawczą, publicystyczną oraz popularyzację historii i kultury Południowego Podlasia i Wschodniego Mazowsza.  

Mieczysław Zawadzki i Mieczysław Gaja zostali nagrodzeni w dziedzinie sztuki ludowej, za twórczość artystyczną oraz pracę edukacyjną z dziećmi i młodzieżą w ramach szkółki rzeźbiarskiej. 

Małżonkowie Małgorzata i Waldemar Gujscy - laureaci w dziedzinie społeczno-charytatywno-patriotycznej - zostali docenieni za ratowanie dziedzictwa narodowego oraz niesienie bezinteresownej pomocy potrzebującym.

- To najważniejsza nagroda, jaką dotychczas dostałem - przyznał Waldemar Gujski. - Ważniejsza nawet od Nagrody Strażnika Pamięci, jaką niedawno otrzymałem na Zamku Królewskim w Warszawie. Ta nagroda ma dla mnie taką wartość dlatego, bo dostał ją nie tylko facet, samiec, ten samiec alfa, ale otrzymała ją również kobieta, jego żona.

- Dedykuję tę nagrodę mojemu synowi Andrzejowi. To dzięki niemu jestem dziś takim człowiekiem, jakim jestem - powiedziała Małgorzata Gujska.

Oprócz Andrzeja Gujskiego wspólnie z rodzicami i dziadkami w uroczystości w Muzeum Regionalnym wzięli udział córka laureatów Aleksandra Gujska-Lipska z dziećmi: 11-letnim Fryderykiem, 7-letnim Brunonem i 3-letnią Laurą.

Pani Małgorzata przyznała, że mimo iż mieszka w Warszawie, kocha Siedlce. 

- Kocham Siedlce, bo tu się niezwykle robi zakupy i tu się niezwykle chodzi do fryzjera.

- Otrzymaliśmy dzisiaj wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu. Laureaci Nagrody im. Ludomira Benedyktowicza pokazują nam bowiem, jak wiele - poza pracą zawodową i życiem osobistym - można zrobić dla kraju i dla drugiego człowieka - podsumował uroczystość w Muzeum Regionalnym w Siedlcach Prezydent Siedlec, Andrzej Sitnik

Spotkanie uświetniły występami wokalnymi dziewczęta z Fabryki Piosenki, działającej przy Łukowskim Ośrodku Kultury - Marta Skurka (uczennica kl. 1 I LO w Łukowie) oraz Oliwia Dzido, uczęszczająca do kl. 5 Szkoły Podstawowej w Wólce Domaszewskiej.

Oprócz nich na zakończenie uroczystości zaśpiewała też 6-letnia Maja Krzewniak. (Ana)

 

 

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.