Koniec koszmaru zwierząt?

Siedlce

Justyna Janusz 2018-12-13 12:53:35 liczba odsłon: 4935
fajerwerki

fajerwerki

Siedlce zrezygnują z fajerwerków, ale dopiero za rok. Teraz za późno na zrywanie umów.

– Od przyszłego roku zwierzęta w Siedlcach będą mogły spać spokojnie – deklaruje prezydent Andrzej Sitnik.

Do nowego prezydenta Siedlec zgłosiły się organizacje prozwierzęce z prośbą, aby miasto zrezygnowało z noworocznych fajerwerków, które są dla zwierząt ogromnym stresem.

– Niestety, w tym roku moi poprzednicy już podpisali umowy. Gdybym je zerwał, miasto i tak musiałoby za nie zapłacić. Siedlczanie mogliby mi zarzucić, że wydałem pieniądze, a fajerwerków nie było – powiedział prezydent Sitnik. – Mogę za to zapewnić, że w przyszłym roku fajerwerków nie będzie, właśnie z troski o zwierzęta.

Sylwestrowe sztuczne ognie to koszmar dla psów, kotów i ptaków. Wiele zwierząt wpada w panikę i gubi się, niektóre przypłacają tę „przyjemność” zdrowiem. W całej Polsce wielu nowych prezydentów i burmistrzów miast już zadeklarowało odstąpienie od tego hucznego obyczaju. W Siedlcach poprzednie władze ewidentnie się pospieszyły. Szkoda.

Komentarze (36)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.