reklama

Prezydent Siedlec bez wotum zaufania/Czy to wstęp do referendum?

Siedlce

Justyna Janusz 2019-06-28 11:31:29 liczba odsłon: 7458
Prezydent Andrzej Sitnik fot. Aga Król

Prezydent Andrzej Sitnik fot. Aga Król

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik nie dostał wotum zaufania od radnych.

reklama

Za wotum głosowało 9 radnych, a 13 było przeciw.

Udzielanie wotum zaufania to ustawowa nowość, która obowiązuje dopiero w tej kadencji. Zgodnie z prawem, jeśli prezydent dwa lata pod rząd nie dostanie wotum, radni mogą podjąć uchwałę o rozpisaniu referendum w sprawie odwołania prezydenta. -Nie jestem zainteresowany rozpisywaniem procedur referendalnych - mówi radny Mariusz Dobijański, który głosował przeciw wotum zaufania. - Uważam, że prezydent nie wykazuje chęci współpracy, podejmuje dziwne decyzje wbrew swoim wcześniejszym zapowiedziom.

Radny wskazuje chociażby brak konkursu na prezesa ARMS, brak współpracy rzy uchwalaniu planu zagospodarownaia przestrzennego i kontrowersyjne rozstrzygnięcie w konkursie na dyrektora SP4.

- Prezydent zapowiadał, że będzie łączył, a w ciągu pół roku skonfliktował się niemal ze wszystkimi klubami w Radzie Miasta - dodaje Maciej Nowak z PiS.

- Moim zadaniem jest łączyć, a nie dzielić - odpowiada prezydent Andrzej Sitnik. - Usłyszałem od radnych wiele gorzkich słów i bezpodstawnych oskarżeń. Jeśli chcą referendum - niech ogłaszają. Ja nadal będę pracował tak, by ten rok w  mieście zakończyć bez kredytów. (jj)

Komentarze (72)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.