Prezydent Siedlec bez wotum zaufania/Czy to wstęp do referendum?

Siedlce

Justyna Janusz 2019-06-28 11:31:29 liczba odsłon: 9246
Prezydent Andrzej Sitnik fot. Aga Król

Prezydent Andrzej Sitnik fot. Aga Król

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik nie dostał wotum zaufania od radnych.

Za wotum głosowało 9 radnych, a 13 było przeciw.

Udzielanie wotum zaufania to ustawowa nowość, która obowiązuje dopiero w tej kadencji. Zgodnie z prawem, jeśli prezydent dwa lata pod rząd nie dostanie wotum, radni mogą podjąć uchwałę o rozpisaniu referendum w sprawie odwołania prezydenta. -Nie jestem zainteresowany rozpisywaniem procedur referendalnych - mówi radny Mariusz Dobijański, który głosował przeciw wotum zaufania. - Uważam, że prezydent nie wykazuje chęci współpracy, podejmuje dziwne decyzje wbrew swoim wcześniejszym zapowiedziom.

Radny wskazuje chociażby brak konkursu na prezesa ARMS, brak współpracy rzy uchwalaniu planu zagospodarownaia przestrzennego i kontrowersyjne rozstrzygnięcie w konkursie na dyrektora SP4.

- Prezydent zapowiadał, że będzie łączył, a w ciągu pół roku skonfliktował się niemal ze wszystkimi klubami w Radzie Miasta - dodaje Maciej Nowak z PiS.

- Moim zadaniem jest łączyć, a nie dzielić - odpowiada prezydent Andrzej Sitnik. - Usłyszałem od radnych wiele gorzkich słów i bezpodstawnych oskarżeń. Jeśli chcą referendum - niech ogłaszają. Ja nadal będę pracował tak, by ten rok w  mieście zakończyć bez kredytów. (jj)

 

Komentarze (73)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.