Pijany kierowca zatrzymany przez mieszkankę Suchożebrów

Siedlce

Justyna Janusz 2019-10-24 19:14:39 liczba odsłon: 12142
Fot. Czytelniczka

Fot. Czytelniczka

Kilkadziesiąt minut temu 29-letnia mieszkanka Suchożebr zatrzymała pijanego kierowcę. Kierowca busa, obywatel Ukrainy, miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta zajechała mu drogę i wyrywała kluczyki ze stacyjki.

- Wracałam właśnie do domu, na trasie pomiędzy Siedlcami a Hołublą zauważyłam, że jadący przede mną bus często zjeżdża na pobocze – opowiada kobieta. – Zadzwoniłam na numer 112 z informacją, że prawdopodobnie jedzie przede mną pijany kierowca.

Chwilę później kierowca znowu ostro zjechał na pobocze.

- Postanowiłam, że nie mogę czekać, bo zaraz dojdzie do wypadku. Sytuacja z sekundy na sekundę stawała się coraz bardziej niebezpieczna. Włączyłam światła awaryjne, zaczęłam trąbić i go wyprzedzać. Gdy to zrobiłam zwolniłam i prowadziłam do tego, że kierowca busa się zatrzymał.

Sytuację zauważył również kierowca samochodu bmw.

- Młody chłopak też się zatrzymał i wysiadł z samochodu. Podeszliśmy do busa. Wyjęłam kluczyki ze stacyjki. Jeszcze raz zadzwoniłam na policję. Zaraz potem funkcjonariusze przyjechali. Kierowca zapewniał, że jest trzeźwy. Przy badaniu alkomatem okazało się jednak, że ma około 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został przewieziony na komendę. Odpowie teraz za jazdę po pijanemu.

Pani Ani gratulujemy postawy! (jj

Komentarze (63)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.