Moja mama jest moją bohaterką...

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2020-05-28 20:39:36 liczba odsłon: 2973
Praca Mai Zielonki, fot. arch. GOK w Zbuczynie

Praca Mai Zielonki, fot. arch. GOK w Zbuczynie

Mama z czterema parami rąk i... koroną na głowie, mama otoczona swoimi pociechami, mama z szeroko otwartymi ramionami, uśmiechem na twarzy i całym domem na głowie...

...namalowane przez: Mateusza Zielonkę z Gminnego Przedszkola w Zbuczynie, Michała Urbana z Niepublicznego Przedszkola w Borkach-Kosach oraz Maję Zielonkę z Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie wygrały konkurs plastyczny "Moja mama moją bohaterką", zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie.

Na konkurs plastyczny wpłynęły 22 prace w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola 3- i 4-latki, przedszkola 5-latki i grupy "0", kl. I-III szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy konkursu dostaną pamiątkowe dyplomy. Laureaci zostaną dodatkowo uhonorowani nagrodami rzeczowymi.

Komisja konkursowa w składzie: Dominika Kośla - artysta plastyk, Maciej Tołwiński - artysta plastyk, grafik i Emilia Biarda - koordynatorka konkursu, instruktor GOK w Zbuczynie, oceniając prace konkursowe, zwracała uwagę na: zgodność pracy z tematem konkursu, staranność i samodzielność wykonania, oryginalność, kompozycję pracy i kolorystykę. 

W konkursie literackim, również zorganizowanym przez GOK w Zbuczynie, dzieci nazwały swoje mamy gwiazdką na niebie, która zaświeci zawsze w potrzebie oraz budzikiem, który budzi. Dziękowały mamom, że są otwarte na wszystkich ludzi i że pokazują im świat. Czego życzyły mamie? By dała sobie już spokój z pracą.

Na konkurs literacki wpłynęło 6 wierszy, w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII szkoły podstawowej.

Komisja konkursowa w składzie: Eugeniusz Kasjanowicz - poeta, Jolanta Matejczuk - bibliotekarka Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach i Hanna Jurzyk - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbuczynie zdecydowała, że autorkami najpiękniejszych wierszy i życzeń dla mam są: Kornelia Hryciuk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Izdebkach-Kosnach, Patrycja Kaniecka ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach oraz Amelia Zdanowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie.  

W tej kategorii promowane były: poprawność ortograficzna, składniowa i interpunkcyjna, kultura słowa, oryginalność oraz umiejętność wyrażania słowami emocji i uczuć.

- Konkurs przypomina, że wiersze są z nami od wczesnego dzieciństwa. Poznajemy je w domu, przedszkolu, szkole. Kształtują wrażliwość, pobudzają wyobraźnię, wyrażają uczucia. Są nieodłącznym czynnikiem, rozwijającym młodego człowieka - napisał w protokole pokonkursowym Eugeniusz Kasjanowicz. 

Nagrodzone prace z obu kategorii znajdziecie TUTAJ. (Ana)

 

 

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.