Eskalacja konfliktu: komisja udowodniła winę

Mińsk Mazowiecki, Latowicz

Tomasz Markiewicz 2021-03-28 17:22:42 liczba odsłon: 4065
Wójt gminy Latowicz

Wójt gminy Latowicz

Wójt Bogdan Świątek- Górski odwoła ze stanowiska Dyrektor Zespołu Szkół w Latowiczu, Wiesławę Kosobudzką.

 

W lipcu 2020 r. Wiesława Kosobudzka została zawieszona w pełnieniu obowiązków dyrektora Zespołu Szkół w Latowiczu. Powołana przy wojewodzie komisja dyscyplinarna dla nauczycieli wszczęła wobec niej postępowanie o naruszanie praw i dobra dziecka. Zarzut dotyczył obrażania i naruszenia nietykalności cielesnej ucznia. Dyrektor wymierzono najniższy wymiar kary: naganę z ostrzeżeniem.

Okazało się, że niestosowne zachowanie wobec ucznia to tylko czubek lodowej góry. Na jaw wyszły inne okoliczności. Chodziło o to, w jaki sposób pani dyrektor traktuje pracowników i rodziców.

Ze skargi złożonej do gminy wynikało, że stosunki pracowników z Wiesławą Kosobudzką od samego początku  były złe i pogarszały się z każdym kolejnym rokiem. „Nie chcemy dyrektora, który przez wiele lat naruszał ludzką godność wobec dużej grupy pracowników, uczniów i rodziców. Przemocą psychiczną polegającą na nękaniu i zastraszaniu” - pisali  w liście do urzędu gminy.

Gminna komisja skarg, wniosków i petycji 3 głosami za przesądziła o winie dyrektor.

Wiesława Kosobudzka nie przyznała się do stawianych jej zarzutów. Przesłuchiwana przez gminną komisję tłumaczyła: - Ponad rok temu popełniłam błąd wobec jednego z uczniów i poniosłam tego konsekwencje. Ale część pracowników szkoły postanowiło wykorzystać sytuację, żeby usunąć mnie ze stanowiska.

Zapewniała, że nigdy umyślnie nie nękała i nie poniżała swoich pracowników.

Wójt gminy  Latowicz uznał, że nie ma innego sposobu rozwiązania konfliktu w szkole    jak tylko zmiana dyrektora. -  Są potężne różnice w postrzeganiu faktów i okoliczności. Nie dojdzie do porozumienia, o jakim marzyłem że każda ze stron zrobi krok do tyłu, wybaczy, i że jakoś się ułoży. Nie! Nie ułoży się – stwierdza.

Urząd Gminy w Latowiczu rozpisze konkurs na nowego dyrektora. Zdaniem wójta najlepiej, żeby to była osoba z zewnątrz. Chciałby, żeby  rozstrzygnięcie komisji nastąpiło jak najszybciej. 

TOMASZ MARKIEWICZ

 

 

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.