Premiera spektaklu „Na wyspie Dramma-Mia"

Siedlce

Paweł Świerczewski 2021-05-25 11:23:05 liczba odsłon: 1451
Plakat

Plakat

W niedzielę, 6 czerwca o godz. 16:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie premierowy spektakl pt. "Na wyspie Dramma-Mia" w wykonaniu aktorów Teatru Dziecięcego Dramma-Mia.

- Największą wartością spektaklu "Na wyspie Dramma-Mia" jest to, że w zdecydowanej większości składa się on z etiud, piosenek, tekstów, choreografii stworzonych albo samodzielnie wybranych przez dzieci. Wyskoczyły one z ich głów, wyłoniły się z ich marzeń, zmaterializowały na scenie. Moją rolą było połączyć te wszystkie pomysły i niejako przypudrować nosek zjawisku. Wychodząc na przeciw pragnieniu jednej z uczestniczek teatru, Natalki Głódź, powierzyłam jej nawet rolę reżyserki w rymowanej bajce mojego autorstwa "Czerwony Kapturek w pandemii". Natalka nie tylko pracowała z wielkim zaangażowaniem nad inscenizacją ze swoją grupą aktorów, ale także zadbała o kostiumy i rekwizyty. Koncepcję plakatu do spektaklu powierzyłam zaś Oldze Dzierżanowskiej, która z entuzjazmem podjęła się tego zadania. Widzę ogromny sens w kontynuowaniu takiego kierunku teatru dziecięcego - stwarzaniu coraz większej przestrzeni, by młodzi ludzie mogli doświadczać siebie jako twórcy w różnych dziedzinach, by mieli wpływ na to, co prezentują na scenie - informuje reżyser spektaklu, Ula Gotowicka.

Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny. Wejściówki dostępne są od 31 maja w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS.

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.