Wernisaż wystawy księdza Grzegorza Walczuka w Chodowie. Przyjdź i wesprzyj leczenie kapłana!

Siedlce, Chodów

Paweł Świerczewski 2021-12-01 15:00:46 liczba odsłon: 3436
plakat

plakat

W sobotę, 4 grudnia w świetlicy GOK w Chodowie (ul. Sokołowska 75) odbędzie się wernisaż wystawy ,,Pędzlem i piórem " ks. Grzegorza Walczuka, połączony z czytaniem poezji Ewy Orzełowskiej. Podczas wydarzenia będzie można zakupić prace wykonane przez kapłana, a dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie.

Ksiądz Grzegorz od dłuższego czasu walczy z przewlekłą, ciężką chorobą. 

- Malowanie jest dla mnie formą terapii, sposobem na wyrzucenie z siebie wyniszczających emocji. Gdy człowiek boryka się z przewlekłą, poważną chorobą rodzi się we nim wiele obciążających myśli i uczuć. Kiedy wyrzucam je na płótno, jest mi lżej - mówi kapłan. - Czasami pewne okoliczności, osoby które spotykamy , całkiem przypadkowo, sprawiają że odnajdujemy w sobie zdolności, o których nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Tak stało się w moim przypadku. Będąc w szpitalu odkryłem pasję do malowania. To tam pierwszy raz sięgnąłem po płótno i pędzel. Od tamtego czasu rozwijam swoje umiejętności, ćwiczę nowe techniki. Malowanie daje mi dużo radości i satysfakcji. 

Obrazy ks. Grzegorza stały się inspiracją do stworzenia cyklu wierszy. Ich autorką jest Ewa Orzełowska. 

Wernisaż rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny!

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.