Chwalimy się - Mariola Zaczyńska z nagrodą Złotego Jacka!

Siedlce

Paweł Świerczewski 2021-12-28 13:24:47 liczba odsłon: 6911

Mariola Zaczyńska i Violetta Machnicka z nagrodami Złotego Jacka fot. Aga Król

Mariola Zaczyńska - sekretarz redakcji „Tygodnika Siedleckiego” znalazła się w gronie laureatów nagrody Złotego Jacka.

Mariolę Zaczyńską doceniono za twórczość literacką i popularyzację czytelnictwa. Jest autorką sześciu powieści.

- To w moim życiu wyjątkowy moment, gdyż do tej pory otrzymywałam nagrody wyłącznie za pracę dziennikarską. Dla mnie, jako pisarki, to pierwsze wyróżnienie. Przez wiele lat organizowałam Festiwal Literatury Kobiet „Pióro i Pazur”, podczas którego nagradzaliśmy najlepsze polskie autorki. Moja twórczość nie mogła jednak podlegać konkursowej ocenie, chociaż spełniała kryteria. Cieszę się, że teraz mogłam zostać doceniona - mówi dziennikarka „TS”.  - Złoty Jacek jest nagrodą regionalną, a w mojej twórczości zawsze staram się przemycić lokalne akcenty, tak żeby Siedlce i okolice, mogli poznać czytelnicy z całej Polski. Uważam, że warto popularyzować nasz region, gdyż ma bardzo wiele do zaoferowania!

Kapituła nagrody Złotego Jacka  złożona jest z przedstawicieli reprezentujących: Siedleckie Towarzystwo Naukowe, Muzeum Regionalne w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „BRAMA”. Poza Mariolą Zaczyńska zdecydowała się w tym roku nagrodzić także Jadwigę Madziar, emerytowaną dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach - za upowszechnianie wiedzy i kultury oraz dr hab. Violettę Machnicką - za osiągnięcia naukowe. 

Gratulujemy!

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.