Gmina Bielany: Gdy drewno okazuje się drzewem

Sokołów Podlaski, Bielany

Dariusz Kuziak 2022-01-06 08:07:01 liczba odsłon: 9849
fot. DK

fot. DK

- Dziękuję za to, że dostałam. Ale co mam z tym zrobić? - pyta pani Anna z Gminy Bielany.

Gmina Bielany pomaga mieszkańcom. Miała drewno, to dała. Choć tak po prawdzie, to dała nie drewno, lecz drzewo.

- Jaja sobie ze mnie zrobili. Jaja! - mówi Anna.

Nieprawda, że jest osobą roszczeniową i że lubi namieszać. Odwraca głowę w kierunku sterty drzew. Leżą pod płotem, zajmując sporą część podwórka. W zasadzie nie do ruszenia.

- Węgiel sobie zniosę. Węgiel jest w kawałkach. Dam radę. Dzisiaj pół tony zwaliłam. Kupiłam i przywieźli. Nie chcę żadnej jałmużny. Ale jeżeli już mam dostać drzewo za darmo, to niech będzie choć w pieńkach. Bo takie drzewa, to nie wiem, czy tartak by pociął. Z tym drzewem to nie dam rady. Mam piłę wziąć? Ja nie umiem tego robić! - denerwuje się pani Anna. - Wczoraj przyszedł do mnie facet i mówi: Jeden pieniek to pewnie będzie ze dwieście kilo. Pani tego nie udźwignie. To co mam zrobić?

Nie, wcale nie chce być sławna. Nie pozwoli sobie zrobić zdjęcia. Prosi, by nie podawać imienia i nazwiska. Chce tylko, żeby te drzewa były pocięte i porąbane.

Zostało Ci do przeczytania 77% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 1/2022:

Komentarze (42)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.