Brzydkie portrety

Łuków

Bartosz Szumowski 2022-01-31 07:30:10 liczba odsłon: 1173
Plakat. Fot. ŁOK

Plakat. Fot. ŁOK

W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury oglądać można wystawę „GĘBY” Marcina Sutryka.

Autor prezentowanych prac to doktor sztuk plastycznych, pracownik siedleckiego uniwersytetu.

- Staram się robić brzydkie zdjęcia - mówi krótko Marcin Sutryk. - Portrety moje są subiektywne, zdarza się, że sami portretowani nie od razu w nich siebie rozpoznają. Patrzę i wciskam guzik spustu migawki, gdy widzę błysk w oku, zmarszczenie brwi, grymas, wyraz twarzy. Zdjęcia te nie roszczą sobie prawa do prawdy obiektywnej. Robiąc portrety walczę ze światłem, walczę z modelami, walczę ze sobą.… i jeśli tę walkę wygrywam, portret jest wówczas moją autorską impresją -dodaje.

Wystawa jest czynna do 9 lutego.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.