Komendant łosickiej policji odchodzi

Łosice

Milena Celińska 2022-01-31 11:29:31 liczba odsłon: 8168
Dariusz Borkowski fot. MC

Dariusz Borkowski fot. MC

Dariusz Borkowski, komendant łosickiej policji jutro (1 lutego) odejdzie na emeryturę. Czy to dlatego, że do prokuratury jak i do Komendy Wojewódzkiej w Radomiu wpłynęło zawiadomienie, że komendant miał się dopuścić przestępstwa poprzez niedopełnienie swoich obowiązków?

Dariusz Borkowski dzisiaj (31 stycznia) jest ostatni dzień w pracy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jego obowiązki zostaną na razie powierzone Agnieszce Sienkiewicz, która jest zastępcą komendanta.

Dlaczego komendant Dariusz Borkowski podjął decyzję o odejściu na emeryturę? Czego dokładnie dotyczą zawiadomienia jakie wpłynęły do KWP w Radomiu i na prokuraturę? O tym będzie można przeczytać już w środę w Tygodniku Siedleckim. Uchylając nieco rąbka tajemnicy prezentujemy całości oświadczenie komendanta Dariusza Borkowskiego, które otrzymaliśmy w odpowiedzi na wysłane przez redakcję pytania.

„W związku z przesłanymi pytaniami uprzejmie informuję, że zdarzenie, o które Pani pyta miało miejsce w czasie wolnym i nie miało związku ze służbą, dlatego nie będę go komentował, zwłaszcza, że jest przedmiotem wyjaśnień w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. Radomiu.

W odniesieniu do pozostałych kwestii, które podnosi Pani w przesłanej korespondencji pragnę przekazać, że służba w Policji wymaga pełnego zaangażowania i oddania. Niejednokrotnie wiąże się ona z różnymi sytuacjami i wyzwaniami, które w zależności od skali, w mniejszym lub większym stopniu są obciążające. Podejmowanie działań dla poprawy bezpieczeństwa, realizacja zadań wynikających z ustawy o Policji, uzyskiwane efekty, w tym zwiększające się poczucie bezpieczeństwa obywateli , a także wdzięczność mieszkańców dają satysfakcję i są siłą napędową do dalszego zaangażowania i podejmowania kolejnych wyzwań. Po 30 latach służby, w tym 15 lat i 7 miesięcy służby na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Łosicach, w połowie grudnia podjąłem decyzję o odejściu na emeryturę, do której przychylił się Pan Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu, akceptując mój raport o zwolnienie ze służby.

Chcę zapewnić, że do ostatniego dnia mojej służby sumiennie i z pełnym zaangażowaniem wykonuję swoje obowiązki na rzecz bezpieczeństwa, w trosce o Mieszkańców powiatu łosickiego.

Korzystając z okazji chcę podziękować mojej wspaniałej Załodze, na którą przez te 15 lat mogłem zawsze liczyć. Za ich poświęcenie i oddanie składam podziękowania i wyrazy uznania.

Z pełnym optymizmem patrzę w przyszłość i jestem przekonany, że współpraca łosickich policjantów ze społeczeństwem będzie kontynuowana, a troska o bezpieczeństwo każdego człowieka będzie im przyświecała do działań każdego dnia.

Do Społeczeństwa powiatu łosickiego kieruję słowa podziękowania za lata owocnej służby. życzę Państwu - Mieszkańcom powiatu łosickiego bezpieczeństwa, spokoju, nieustającego szczęścia i dużo zdrowia.

Z wyrazami szacunku inspektor Dariusz Borkowski”

Komentarze (20)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.