Gmina Olszanka zawierzona Sercu Maryi „Bo nic co ludzkie, nie może być robione bez Boga” – mówi wójt Grzegorz Pajnowski

Łosice, Olszanka

Milena Celińska 2022-02-02 12:58:56 liczba odsłon: 10893

printscreen z mszy w Jasnej Górze

Grzegorz Pajnowski, wójt Olszanki na Jasnej Górze zawierzył pracowników urzędu i mieszkańców gminy Niepokalanemu Sercu Maryi Panny Królowej Polski.

- To pierwszy akt zawierzenia gminy w powiecie łosickim, ale mam nadzieję, że inne samorządy pójdą za naszym śladem. Nie tylko w naszym powiecie, ale i w całym regionie i będziemy mieli cała Polskę zawierzoną Sercu Maryi – mówi Grzegorz Pajnowski.

Na Jasną Górę z wójtem pojechała delegacja z gminy: skarbnik Joanna Winiarek  i prawnik gminy Jarosław Klimowicz. Był też  proboszcz parafii w Bejdach, Tadeusz Kowalski, który w imieniu wiernych zawierzył parafię Sercu Maryi. Zawierzenie gminy jak i parafii odbyło na Jasnej Górze 29 stycznia.

- Decyzja o zwierzeniu gminy Sercu Maryi jest moją własną decyzją. Nie było intencyjnej uchwały rady w tej sprawie, ale rozmawialiśmy z radnymi na ten temat. Jest okres był pandemiczny, a praktycznie już od roku nosiliśmy się z decyzją, by zawierzyć gminę Sercu Maryi. To nie jest tak, że to myśl która skiełkowała w ostatnim momencie – podkreśla Grzegorz Pajnowski.

- Chcieliśmy dać  świadectwo prawdzie, chcieliśmy zawierzyć urząd Matce Boskiej, bo nic co ludzkie, nie może być robione bez Boga –dodaje wójt.

Zapytany o to co myśli o rozdziale państwa od kościoła odpowiada:

- Tak jak większość społeczeństwa,w  gminie Olszanka, jesteśmy wyznania chrześcijańskiego, czyli rzymsko katolickiego więc obowiązuje nas prawo świeckie i kanoniczne – mówi wójt i przypomina, że gdy ubiegał się o fotek wójta pojawiły się pogłoski, że jest ateistą.

- Teraz już nie będę się o tym rozpowiadał – dodaje krótko Grzegorz Pajnowski, podkreślając, że jest apolityczny. -  Partyjnie kiedyś przynależałem do Samoobrony. Potem startowałem w wyborach samorządowych z listy PSL. Startowałem też kiedyś z listy PiS.

 

 

 

Zdjęcia z mszy nadesłane przez wójta Grzegorza Pajnowskiego

 

Komentarze (49)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.