Medale w Karlinie - WLKS najlepszym klubem

Paweł Świerczewski 2022-03-14 13:19:07 liczba odsłon: 1312

W Karlinie odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich Juniorek oraz Puchar Polski Kadetek w zapasach.

W gronie juniorek z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki WLKS Nowe Iganie.  Joanna Samsonowicz zdobyła złoty medal w kat. wagowej 50 kg, a Natalia Przeździk sięgnęła po brąz w kat. 57 kg.

W rywalizacji kadetek zawodniczki WLKS nie miały sobie równych, a klub zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze miejsca wywalczyły Zuzanna Konaszuk (kat. 40 kg) i Wiktoria Udenyi (kat. 73 kg).  Srebrne krążki zawisły na szyjach Łucji Korcz (kat. 53 kg) oraz Blanki Szczepańskiej (kat. 40 kg).

W kat. 73 kg po brązowy medal sięgnęła Julia Rosa z GKS Armaty Stoczek Łukowski.